SPORT

Draci se definitivně zachránili

16. března 2012, 23:47, téma HOKEJ, Michal Šíma
Kadaň - Až nezdravě dlouho napínali šumperští hokejisté své fanoušky. Velice dobře rozehraná soutěž o baráž se však překvapivou prohrou s Mostem mohla zkomplikovat.
 Draci však v Kadani, kde předehrávali další kolo, nenechali nikoho na pochybách, že i příští rok budou prvoligovým celkem. Šumperku v Kadani chyběli zranění Hlinka a Suchý, naopak uzdravil se již matador Meluzín a povolán byl i přerovský útočník Blinka. 
Hosté vstoupili do utkání lépe. Velká snaha o předejítí dalšímu natahování záchranářských prací vyústila ve vedoucí gól. Vrdlovec v 8. minutě prostřelil Závorku a Draci vedli. Domácí měli v podstatě jedinou šanci, v poslední minutě první části však Bombic neuspěl.
Druhá třetina však zastihla v lepším rozpoložení Kadaň, která nevyužila několik závarů před Štůralou, ale ve 32. minutě přece jen dokázal vyrovnat Andres. Šumperk se však dokázal dostat znovu do vedení, když v přesilové hře připravil Brunec pozici pro Vrdlovce, jenž svou druhou brankou poslal Draky znovu do trháku.
Zvýšit náskok a uklidnit hru se hostům nepodařilo. Naopak v 54. minutě nečekaně vyrovnal Novák a bylo zaděláno na drama. To však nedopustil Jan Tesařík, který střelou od modré vsítil vítězný gól zápasu. Triumf Draků a současně záchranu v první lize pak ještě podtrhl Brunec střelou do prázdné branky při power-play Kadaně.
Zbývající zápasy skupiny o baráž tak budou již pouze formalitou. Draci mohou slavit udržení a užít si poslední duely v sobotu na ledě Berouna a ve středu doma s Litoměřicemi.

SK Kadaň - Salith Šumperk  2:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).