SPORT

Draci se definitivně zachránili

16. března 2012, 23:47, téma HOKEJ, Michal Šíma
Kadaň - Až nezdravě dlouho napínali šumperští hokejisté své fanoušky. Velice dobře rozehraná soutěž o baráž se však překvapivou prohrou s Mostem mohla zkomplikovat.
 Draci však v Kadani, kde předehrávali další kolo, nenechali nikoho na pochybách, že i příští rok budou prvoligovým celkem. Šumperku v Kadani chyběli zranění Hlinka a Suchý, naopak uzdravil se již matador Meluzín a povolán byl i přerovský útočník Blinka. 
Hosté vstoupili do utkání lépe. Velká snaha o předejítí dalšímu natahování záchranářských prací vyústila ve vedoucí gól. Vrdlovec v 8. minutě prostřelil Závorku a Draci vedli. Domácí měli v podstatě jedinou šanci, v poslední minutě první části však Bombic neuspěl.
Druhá třetina však zastihla v lepším rozpoložení Kadaň, která nevyužila několik závarů před Štůralou, ale ve 32. minutě přece jen dokázal vyrovnat Andres. Šumperk se však dokázal dostat znovu do vedení, když v přesilové hře připravil Brunec pozici pro Vrdlovce, jenž svou druhou brankou poslal Draky znovu do trháku.
Zvýšit náskok a uklidnit hru se hostům nepodařilo. Naopak v 54. minutě nečekaně vyrovnal Novák a bylo zaděláno na drama. To však nedopustil Jan Tesařík, který střelou od modré vsítil vítězný gól zápasu. Triumf Draků a současně záchranu v první lize pak ještě podtrhl Brunec střelou do prázdné branky při power-play Kadaně.
Zbývající zápasy skupiny o baráž tak budou již pouze formalitou. Draci mohou slavit udržení a užít si poslední duely v sobotu na ledě Berouna a ve středu doma s Litoměřicemi.

SK Kadaň - Salith Šumperk  2:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).