SPORT

Draci s Ústím neúspěšně sahali po bodu

28. ledna 2012, 19:47, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperk se pořád pere v první lize. Tentokrát však proti Drakům stál soupeř nad jiné zdatný. Ústí nad Labem je totiž aktuálním lídrem soutěže.
 Šumperští hokejisté odehráli proti Ústí nad Labem zajímavý zápas, za který by si možná pár bodů zasloužili. Trenéru Kučerovi přitom stále chybí zraněný Sedlák, po delší době se naopak vrátil jiný bek Pastor. 
V první části předvedli domácí lehce bezkrevný výkon. V útoku jim chyběla odvaha a rychlost, v obraně zase důraz. Jen díky Štůralovi v brance prohrávali po úvodní třetině jen 0:1, když si v 8. minutě sjel z druhé vlny Handlovský a šikovně skóroval. 
Nástup do druhé dvacetiminutovky však měl Šumperk parádní. Meluzín udělal vítr v obraně Slovanu, předložil puk Pláškovi a ten zblízka vyrovnal - 1:1. Ve 24. minutě však favorit znovu vedl. Ludvík záhadným způsobem dostal kotouč do branky o Štůralova záda. Smolná branka sice domácí nesložila, přesto však znovu inkasovali. Po hrubicích Křetínského se radovali nejprve Šagát a poté Boháč a utkání se zdálo být rozhodnuté. 
Draci se ale nevzdali a sympaticky bojovali o výsledek, přičemž odměna mohla být hodně sladká. Ve 42. minutě se skrytou střelou od modré prosadil Ondráček. Také v dalším průběhu třetí části byli šumperští hráči lepší, ale v útoku se jim nedařilo překonat Orcta. Ten nekapituloval ani ve dvojnásobné převaze Draků tři minuty před koncem. Až 47 sekund před koncem z bezprostřední blízkosti snížil Hulva. O následujícím momentu se bude ještě dlouho diskutovat. Domácí se znovu dostali do tlaku a Červenka s Haasem tlačili puk do branky. Červené světlo se rozsvítilo, hráči ve žlutém se radují. Sudí Přikryl váhá a volá si na pomoc brankového rozhodčího. Po poradě s vyděšeným klučinou, který musel projít kolem kotle hostů, nakonec branku neuznává. 
Snahy Šumperka potom hosté hasí dvěma sprostými zákroky holí, ale na vyrovnání je již pozdě. Draci tak potřebné body nezískali. Pozitivnější je fakt, že při favoritovi celé první ligy museli stát v sobotu všichni svatí. Výkon Draků je pak příslibem do dalších bojů o vyhnutí se baráži. 

Salith Šumperk - HC Slovan Ústečtí lvi  3:4


Jak jste klíčový okamžik viděli ze svého místa vy? Byl kotouč při situaci půl minuty před koncem skutečně před brankovou čárou? Vyjádřete se v komentářích.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).