SPORT

Draci s přehledem porazili Beroun

8. prosince 2012, 20:22, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Další souboj s posledními celky tabulky už šumperští hokejisté zvládli. Po středečním zaváhání v Písku Draci na domácím ledě porazili Medvědy z Berouna.
Úvod utkání domácím vyšel výborně. První přesilová hra sice byla ze strany Draků rozpačitá a hostující Hrdel dokonce nebezpečně zahrozil před Štůralou, ale v 5. minutě dokonce v oslabení si našel osamocený puk Červenka a poprvé překonal Sedláčka. Navýšení skóre měl o chvíli později na holi Staněk, avšak šumperský forvard minul odkrytou branku. Také v dalším průběhu první třetiny byli Draci aktivnějším týmem. Žádné další větší šance se ovšem nekonaly, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Průměrný hokej pokračoval ve druhé třetině. Důležitý moment přišel ve 23. minutě, když z první vážnější akce skórovali opět domácí. Brunec přihrál zpětný pas Sedlákovi, ten si povyjel od modré čáry a jeho střílenou přihrávku doklepnul do branky Jakub Hulva. Útočník, jemuž se v poslední době příliš nedařilo, tak protrhl svou střeleckou smůlu a nasměroval Šumperk zase o kousek dál k vítězství. Ještě blíže posunul Draky úžasný zákrok Štůraly lapačkou proti osamocenému Trojanovi a ve 34. minutě další gól v berounské síti z hole Cinka. Při ukázkové souhře šumperských odchovanců odtáhl Skoumal obránce na pravou stranu, kousek za modoru čárou poslal puk do středu rozjetému Cinkovi, jenž povedeným blafákem nedal Sedláčkovi šanci – 3:0. Hra se zrychlila a následovaly další příležitosti domácích, ale místy zahrozili i Medvědi. Náskok Draků po dvou třetinách ale zůstal tříbrankový. 

Pohodlný náskok Šumperk udržoval i v závěrečné periodě. Skvělý Štůrala řešil všechny ošemetné situace ve svém brankovišti s klidem a naopak domácí mohli ještě zvýšit v brejku Vrdlovec. Čestný úspěch hostů nakonec přece jen zaznamenal střelou z kruhů Kaláb. Neuplynula ani minuta a jakékoli náznaky zdramatizování zápasu rychle utnul Marek Haas, který dorazil puk za Sedláčka po akci Hlinky a Červenky. Další gól už nepadl. Draci tak porazili Beroun jasně 4:1.

Důležité vítězství tak Šumperk udržuje daleko od nejnižších pater tabulky a zároveň zachovává naději na cestu vzhůru.

Salith Šumperk - Medvědi Beroun 1933  4:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.12.2012 11:06
Titulek: Utrpěli vítězství
Autor: abcd
66
Byla to hrůza, spíše by slušel nadpis "Utrpěli vítězství"...
Reagovat
Datum: 9.12.2012 13:43
Titulek: překvapení
Autor: Yagr
38
106
Až pořádně zamrzne Šenkes, budou zbytek sezóny hrál na přírodním ledě. Umělého ledu je pro mě škoda. Navíc se musí šetřit.
Reagovat
Datum: 10.12.2012 03:33
Titulek: Re: překvapení
Autor: Valda
25
Tomu se taky říká kouzlo nechtěného. To, že jste zamindrákovaný blb na věci nic nemění.
Reagovat
Datum: 11.12.2012 15:01
Titulek: milé překvapení
Autor: Yagr
21
Po přečtení tvého příspěvku jsem pochopil, že jsi muž mimořádné inteligence.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).