Draci rozstříleli Litoměřice

26. září 2011, 20:35, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté i nadále hájí domácí neporazitelnost, tentokrát to odnesl celek Litoměřic.
Hosté přijeli i se slavným Dušanem Salfickým v bráně, ale ani tato velká postava českého hokeje nezabránila jasnému vítězství Draků, kterým se tak vstup do sezony povedl takřka nečekaně dobře.
Po oťukávacích úvodních okamžicích a jedné velké šanci na každé straně otevřeli skóre ku radosti diváků domácí. Cink našel v mezikruží Adama Červenku, který se skvěle trefil do horní poloviny branky - 1:0. V dalším průběhu první třetiny již branka nepadla, navzdory samostatnému úniku Mičulky.
V prostřední dvacetiminutovce hosté vyrovnali díky krásné ráně Holomka, avšak byli do Draci, kteří právě v této periodě rozhodli o svém vítězství.

Těsně před polovinou utkání totiž Salfický třikrát kapituloval. Nejprve se radoval Michal Velecký po individuální akci, aby po minutě hry zvedl ruce nad hlavu i Karel Plášek, jenž z dorážky vstřelil svůj první gól za Šumperk. Ve 30. minutě navíc přidal svůj druhý zásah večera Velecký v přesilové hře a bylo to 4:1. Jiskru naděje do třetí třetiny však vrátil Litoměřicím Šinágl tečí Horovy střely - 4:2.

Rychlá branka v úvodu závěrečného dějství však svěřence Radka Kučery poslala opět do tříbrankového vedení. Mičulka ujel s Meluzínem a připravil pro svého o generaci staršího spoluhráče jasnou trefu. Hosté se ani teď nevzdali a kontrovali gólem Gengela, leč odpovědí jim byly další dva puky v Salfického síti. Velecký totiž dokonal svůj druhý hattrick v sezoně a Skoumal se naopak poprvé zapsal mezi prvoligové střelce.

Draci tak přehráli Litoměřice v poměru 7:3 a pomalu a jistě se vzdalují nejnižším příčkám tabulky, jimž se chtěli za každou cenu vyhnout. První liga je však stále na svém počátku, a tak Šumperk ani ve středu v Mostě rozhodně nečeká nic lehkého, spíše naopak.

Salith Šumperk - HC Stadion Litoměřice  7:3

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.