SPORT

Draci rozstříleli Litoměřice

26. září 2011, 20:35, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté i nadále hájí domácí neporazitelnost, tentokrát to odnesl celek Litoměřic.
Hosté přijeli i se slavným Dušanem Salfickým v bráně, ale ani tato velká postava českého hokeje nezabránila jasnému vítězství Draků, kterým se tak vstup do sezony povedl takřka nečekaně dobře.
Po oťukávacích úvodních okamžicích a jedné velké šanci na každé straně otevřeli skóre ku radosti diváků domácí. Cink našel v mezikruží Adama Červenku, který se skvěle trefil do horní poloviny branky - 1:0. V dalším průběhu první třetiny již branka nepadla, navzdory samostatnému úniku Mičulky.
V prostřední dvacetiminutovce hosté vyrovnali díky krásné ráně Holomka, avšak byli do Draci, kteří právě v této periodě rozhodli o svém vítězství.

Těsně před polovinou utkání totiž Salfický třikrát kapituloval. Nejprve se radoval Michal Velecký po individuální akci, aby po minutě hry zvedl ruce nad hlavu i Karel Plášek, jenž z dorážky vstřelil svůj první gól za Šumperk. Ve 30. minutě navíc přidal svůj druhý zásah večera Velecký v přesilové hře a bylo to 4:1. Jiskru naděje do třetí třetiny však vrátil Litoměřicím Šinágl tečí Horovy střely - 4:2.

Rychlá branka v úvodu závěrečného dějství však svěřence Radka Kučery poslala opět do tříbrankového vedení. Mičulka ujel s Meluzínem a připravil pro svého o generaci staršího spoluhráče jasnou trefu. Hosté se ani teď nevzdali a kontrovali gólem Gengela, leč odpovědí jim byly další dva puky v Salfického síti. Velecký totiž dokonal svůj druhý hattrick v sezoně a Skoumal se naopak poprvé zapsal mezi prvoligové střelce.

Draci tak přehráli Litoměřice v poměru 7:3 a pomalu a jistě se vzdalují nejnižším příčkám tabulky, jimž se chtěli za každou cenu vyhnout. První liga je však stále na svém počátku, a tak Šumperk ani ve středu v Mostě rozhodně nečeká nic lehkého, spíše naopak.

 

Salith Šumperk - HC Stadion Litoměřice  7:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.