Draci rozdrtili Šternberk

20. listopadu 2008, 16:55, simi
Draci rozdrtili Šternberk Šumperk - Hokejové derby dvou Š bylo na programu ve středu na zimním stadionu v Šumperku v rámci 19. kola druhé ligy.
Občas se stává, že na led favorita přijede tým, který ačkoli příliš pohledný hokej nepředvede a prohraje, může odejít se vztyčenou hlavou, protože dal do utkání všechno. Někdy je i fanouškům favorita líto, jakou dostává sympaticky bojující soupeř nakládačku. To ovšem nebyl případ hráčů Šternberka. Nutno podotknout, že takhle odevzdaný tým v závěru se soustředící jen na zákeřnosti a fauly tu dlouho nebyl. Nic a znovu nic. To předvedli nebo spíše nepředvedli šternberští hokejisté, při čemž slovo hokejisté se pro aktéry středečního zápasu skoro nehodí.

Utkání začalo tak, jak si zaplněné tribuny představovaly. Zřejmě nový způsob rozjetí útoku Drakům evidentně svědčil. Na poprvé ještě Hulva dlouhý pas nezachytil, avšak hned ten následující na rychlíka Stejskala přinesl ovoce. Stejskal, ač tísněn dvěma obránci, dokázal vystřelit a vyvést z míry Pekaře v brance hostů a pro dojíždějícího Novosada již nebyl problém trefit prázdnou branku - 1:0. Přesně tohle se ukázalo, že chybělo Drakům v minulých střetnutích. Rychlý gól přinesl na hole svěřenců Jiřího Režnara uklidnění, a jelikož Šternberk se k odporu neměl, následoval trest. Hulva si nabruslil do útočné třetiny, dostal puk a po otočce nádherně našel najíždějícího Ambruze a zkušený forvard vymetl šibenici Pekařovy brány - 2:0. A aby už vůbec nikdo nepochyboval o tom, kdo je na hřišti pánem, přidali ještě do konce třetiny další dvě branky. O první se postaral výstavní trefou Čížek po samostatném uvolnění se na modré čáře a svou druhou branku v utkání přidal tvrdým příklepem Ambruz.

V druhé třetině se moc hokejového neudálo. Z nudné šavlovačky ve středním pásmu vybočily jen 35. a 36. minuta, kdy se nejprve z voleje trefil Osina a na 6:0 zvýšil z dorážky Fischer.

Ve třetí třetině však opět začali Draci hrát více do útoku a v 46. minutě po sedmé překonal Pekaře, který statečně vydržel v bráně, Hulva. Na 8:0 zvýšil v 53. minutě na dvakrát Meluzín, ale tři minuty nato zaznamenal svůj jediný gól v utkání Šternberk zásluhou dorážky Kohúta. Poslední slovo si však vzali po zásluze Draci. V roli tréninkových kuželů se ocitli při akci Ambruze obránci Šternberku a exzlínský útočník svojí parádní brankou upravil na 9:1. Desítka sice domácím fanouškům dopřána nebyla, přestože šumperští hokejisté jí šli hodně naproti, ale v samostatných únicích vyhořeli jak Hulva, tak Ondráček, při čemž první jmenovaný měl i výhodu trestného střídání. Při úniku Ondráčka pár sekund poté sice gól nepadl, avšak zbytečná provokace brankáře Pekaře, který podrazil projíždějícího šumperského bijce, rozjitřila již tak podrážděné hráče na obou stranách. Ondráček nejprve vrazil Pekařovi jednu "výchovnou", a když šel Jurdič bránit svého gólmana, dostal nařezáno také. Za takovou bitku by se nemuseli stydět ani vyhlášení borci v NHL a nutno dodat, že jednoznačným vítězem byl Radislav Ondráček.

Draci tak vyhráli nejen ve hře na góly, ale stali se i morálními vítězi ve hře nervů, protože dokázali ustát zákeřnosti hostů, a když došlo na férový souboj muže proti muži, Ondráček Jurdiče doslova seřezal.

Salith Šumperk - HC TJ Šternberk 9:1

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.12.2008 09:37
Titulek: Draci rozdrtili...
Autor: M.Zahrádka
42
Sakra, ty aby ses už ve Šternberku ani neukazoval. Dáváš jim co proto. Ale je to svěže psáno. Děda
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).