SPORT

Draci rozdrtili Šternberk

20. listopadu 2008, 16:55, simi
Draci rozdrtili Šternberk Šumperk - Hokejové derby dvou Š bylo na programu ve středu na zimním stadionu v Šumperku v rámci 19. kola druhé ligy.
Občas se stává, že na led favorita přijede tým, který ačkoli příliš pohledný hokej nepředvede a prohraje, může odejít se vztyčenou hlavou, protože dal do utkání všechno. Někdy je i fanouškům favorita líto, jakou dostává sympaticky bojující soupeř nakládačku. To ovšem nebyl případ hráčů Šternberka. Nutno podotknout, že takhle odevzdaný tým v závěru se soustředící jen na zákeřnosti a fauly tu dlouho nebyl. Nic a znovu nic. To předvedli nebo spíše nepředvedli šternberští hokejisté, při čemž slovo hokejisté se pro aktéry středečního zápasu skoro nehodí.

Utkání začalo tak, jak si zaplněné tribuny představovaly. Zřejmě nový způsob rozjetí útoku Drakům evidentně svědčil. Na poprvé ještě Hulva dlouhý pas nezachytil, avšak hned ten následující na rychlíka Stejskala přinesl ovoce. Stejskal, ač tísněn dvěma obránci, dokázal vystřelit a vyvést z míry Pekaře v brance hostů a pro dojíždějícího Novosada již nebyl problém trefit prázdnou branku - 1:0. Přesně tohle se ukázalo, že chybělo Drakům v minulých střetnutích. Rychlý gól přinesl na hole svěřenců Jiřího Režnara uklidnění, a jelikož Šternberk se k odporu neměl, následoval trest. Hulva si nabruslil do útočné třetiny, dostal puk a po otočce nádherně našel najíždějícího Ambruze a zkušený forvard vymetl šibenici Pekařovy brány - 2:0. A aby už vůbec nikdo nepochyboval o tom, kdo je na hřišti pánem, přidali ještě do konce třetiny další dvě branky. O první se postaral výstavní trefou Čížek po samostatném uvolnění se na modré čáře a svou druhou branku v utkání přidal tvrdým příklepem Ambruz.

V druhé třetině se moc hokejového neudálo. Z nudné šavlovačky ve středním pásmu vybočily jen 35. a 36. minuta, kdy se nejprve z voleje trefil Osina a na 6:0 zvýšil z dorážky Fischer.

Ve třetí třetině však opět začali Draci hrát více do útoku a v 46. minutě po sedmé překonal Pekaře, který statečně vydržel v bráně, Hulva. Na 8:0 zvýšil v 53. minutě na dvakrát Meluzín, ale tři minuty nato zaznamenal svůj jediný gól v utkání Šternberk zásluhou dorážky Kohúta. Poslední slovo si však vzali po zásluze Draci. V roli tréninkových kuželů se ocitli při akci Ambruze obránci Šternberku a exzlínský útočník svojí parádní brankou upravil na 9:1. Desítka sice domácím fanouškům dopřána nebyla, přestože šumperští hokejisté jí šli hodně naproti, ale v samostatných únicích vyhořeli jak Hulva, tak Ondráček, při čemž první jmenovaný měl i výhodu trestného střídání. Při úniku Ondráčka pár sekund poté sice gól nepadl, avšak zbytečná provokace brankáře Pekaře, který podrazil projíždějícího šumperského bijce, rozjitřila již tak podrážděné hráče na obou stranách. Ondráček nejprve vrazil Pekařovi jednu "výchovnou", a když šel Jurdič bránit svého gólmana, dostal nařezáno také. Za takovou bitku by se nemuseli stydět ani vyhlášení borci v NHL a nutno dodat, že jednoznačným vítězem byl Radislav Ondráček.

Draci tak vyhráli nejen ve hře na góly, ale stali se i morálními vítězi ve hře nervů, protože dokázali ustát zákeřnosti hostů, a když došlo na férový souboj muže proti muži, Ondráček Jurdiče doslova seřezal.

 

Salith Šumperk - HC TJ Šternberk 9:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.12.2008 09:37
Titulek: Draci rozdrtili...
Autor: M.Zahrádka
46
Sakra, ty aby ses už ve Šternberku ani neukazoval. Dáváš jim co proto. Ale je to svěže psáno. Děda
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).