Draci prohráli v Písku, dostali sedmičku

20. září 2012, 13:10, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci prohráli v Písku, dostali sedmičku Písek - Zatímco v prvních dvou zápasech se silnou Olomoucí a Mladou Boleslaví inkasovali šumperští hokejisté celkem pouze tři góly, na ledě průměrného Písku dostali sedm branek. Z jihu Čech se tak vraceli bez bodu.

Šumperku chyběli Brunec, Tesařík a Novotný, naopak do druhého útoku se postavil už uzdravený forvard Hulva. O tom, že kažý zápas je jiný se přesvědčili svěřenci trenéra Radka Kučery hned v první třetině.

Hned v jejím úvodu byl vyloučen domácí Melka, avšak Draci početní výhodu nevyužili. Z Kladna zapůjčený forvard se naopak po svém návratu z trestné lavice stal jazýčkem na vahách utkání. Svůj koncert započal ve 4. minutě střelou z mezikruží, kterou překonal Štůralu. O minutu později se však Šumperk dočkal brzkého vyrovnání. Svojí typickou ranou bez přípravy se prosadil kapitán Holík a bylo to 1:1. Přesto, že hosté byli aktivnější, radovali se znovu písečtí. Opět Melka zaměstnal obranu Draků nejprve střelou do břevna a poté dorážkou Kamešovy střely - 2:1. Vzápětí mohl zvýšit Vlček, ale v samostatném úniku neuspěl. Jeden z rozhodujících momentů utkání přišel o chvíli později ve 12. minutě. Při přesilovce Šumperka ujel Melka s Daleckým, který po přihrávce svého spoluhráče poslal Písek do dvoubrankového vedení. Branka ve vlastním oslabení se stala pro Draky osudnou a navíc neměla být poslední. Jak se má hrát přesilová hra ukázali domácí o chvíli později, když kombinaci celé pětky zakončil zkušený Šperger a vyhnal Štůralu z branky - 4:1.

Podobná situace se opakovala i v polovině druhé třetiny. Plášek nejprve našel Holíka, jenž svým druhým gólem snížil. Potom ovšem znovu přišel zkrat při početní výhodě Šumperka. Dalecký tentokrát v úniku přihrál Melkovi a ten zkompletoval hattrick, tentokrát už do branky hájené Vratislavem Vajnerem. Draky znou srazil gól při přesilovce, když se nadechovali ke zdramatizování utkání.

V posední dvacetiminutovce se zápas už spíše dohrával. Veškeré naděje na bodový zisk pro Šumperk utnul Frank Kučera. Jelikož Vrdlovec nedal trestné střílení, trefy Blinky a Staňka proložené zásahem domácího Marka už jen zmírnily debakl na konečných 7:4.

V dalším utkání se šumperští hokejisté postaví v sobotu doma Berounským Medvědům.

IHC Písek - Salith Šumperk  7:4

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

84
No tak jsi stručně představil svoje rodiče a co ty? Máš aspoň tu základku, Pepku?
Reagovat

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.