SPORT

Draci prohráli potřetí za sebou

29. září 2012, 19:28, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci prohráli potřetí za sebou Litoměřice – Po nezdaru v Písku a domácí smolné porážce na nájezdy s Mostem neuspěli šumperští hokejisté ani v Litoměřicích. I přes několik slibných šancí nenašli ve svých řadách střelce a odešli poraženi 3:0.

Hned od začátku utkání bylo patrné, že Draci se budou chtít tlačit mnohem důrazněji do zakončení. První střelu si připsal Staněk a po něm pálil i Červenka. V 5. minutě však ujeli hostující obraně litoměřičtí forvardi Novák s Haškem a právě jmenovec slavného spisovatele překonal Vajnera, který znovu nahradil zraněného Štůralu. Brzkou odpověď měl na své holi Kindl. Jeho ránu ale zastavila tyčka domácí branky. Draci Litoměřicím byli i nadále vyrovnaným soupeřem. Do další šance se dostal Kindl a jeho pokus ještě dorážel Stoklasa, ovšem Sedláček byl pozorný. 

I ve druhé třetině měly oba týmy několik nebezpečných střeleckých pokusů. Bohužel, Šumperk zatím v letošní sezoně nedává moc gólů. Odchod Meluzína a Veleckého se projevuje. Zastoupit útočníky se pokusil ve 28. minutě Suchý. Šumperský bek však znovu orazítkoval jen tyčku. Svěřencům Radka Kučery se navíc nedařily přesilovky. Na druhé straně si naopak při vyloučení Gewieseho udělal prostor Lapšanský a prostřelil Vajnera podruhé.

Snahy Šumperka o zdramatizování utkání v závěrečné dvacetiminutovce vzaly po pěti minutách zasvé. Gerhát našel od zadního mantinelu Mrňu, jenž z prostoru před brankou rozhodl o definitivním osudu utkání. 

Šumperk tak prohrál potřetí v řadě. Napravit neúspěšnou minisérii budou chtít Draci ve středu na ledě zatím trápícího se Hradce Králové a hlavně za týden v sobotu před domácím publikem s Benátkami nad Jizerou.


HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk  3:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.