SPORT

Draci prohráli po dobrém výkonu v Boleslavi

24. října 2012, 22:11, téma HOKEJ, Michal Šíma
Mladá Boleslav – Šumperští hokejisté jako jediní v dosavadním průběhu první ligy dokázali porazit Mladou Boleslav. Podruhé však tým snažící se o opětovný postup do extraligy nepřekvapili.

V dresu Šumperka se už představil uzdravený Matěj Blinka, jenž se vrátil po otřesu mozku. Ještě v dresu Hradce Králové mu ho způsobil Lukáš Finsterle, který se stal nedávno posilou Šumperka.

Draci vstoupili do utkání velmi aktivně. Zezačátku byli favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem. V první šanci se ocitli domácí, ale Rys nezamířil po Demelově příhře přesně. Aktivní hrou si však hosté vynutili přesilovky. Ani jednu ze dvou dvojnásobných početních převah ale Draci nezužitkovali, což se v podobných těžkých utkáních stává osudným. Na to ovšem svěřenci Radka Kučery přestali myslet ve chvíli, když na konci 13. minuty pronikl do pásma Mladé Boleslavi Finsterle a překonal Lakosila. Outsider překvapivě vedl. Bohužel, Bruslařský klub dostal také možnosti přeilovek a naložil s něma mnohem lépe než předtím Draci. V 17. minutě nejprve Pabiška ještě Štůralu nepřekonal, ale o pár okamžiků později už boleslavskému útočníkovi přihrál Kafka a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později navíc stejný hráč poslal domácí do vedení, když mu přihrával David Výborný - 2:1.

Ve druhé části branka nepadla. Draci drželi krok, dobře bruslili a nebyli pod výrazným tlakem. Čas od času si dokonce připravili šanci na vyrovnání, ale Lakosila už překonat nedokázali.

Mladá Boleslav nechtěla podruhé ztratit body s podceňovaným Šumperkem. Přesto byli domácí v nejistotě až do 47. minuty. Štůralu překonal Tomáš Demel, kdysi oblékající i šumperský dres. V samém závěru navíc tentýž hráč přehrál obránce a po kličce upravil konečný stav na 4:1.

Šumperk tak podlehl na ledě Mladé Boleslavi 4:1. Nutno dodat, že tentokrát by byli body dovezené do podhůří Jeseníků velkým překvapením. To v sobotu, kdy Draci přivítají poslední Písek bude vítězství skoro v rovině povinnosti.

BK Mladá Boleslav - Salith Šumperk  4:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.10.2012 18:37
Titulek: Bez titulku
Autor: abcd
31
To musel být dobrý výkon, když prohráli jen o 3 góly...
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).