Draci přestříleli Uničov

29. ledna 2009, 14:55, Michal Šíma
Draci přestříleli Uničov Šumperk - Nevídanou podívanou přineslo 35. kolo druhé hokejové ligy. Domácí Šumperk přivítal v populárním derby Uničov a na stadioně snad nebyl nikdo, koho by zápas nudil.
V Uničově již tradičně nastupují "odložení" hráči Šumperka, kteří v týmu Draků dříve působili. Hráči jako Tihlář, Pekr nebo velmi populární Bařica a další měli určitě proti svému bývalému zaměstnavateli zvýšenou motivaci, která ale byla vidět i na druhé straně, nebot' Draci stále soupeří s Orlovou o první místo.

Utkání začalo zostra a hned první rychlý protiútok uničovských hráčů v černém skončil gólem. Mezi střelce se tak hned v první minutě utkání zapsal Handl - 0:1. Šumperk jakoby probuzen se zakousl do svého soka a odměnou byla přesilová hra, kterou využil Ambruz důraznou dorážkou - 1:1. Smršt' Draků valící se na Tihláře pokračovala. Obrovskou šanci spálil Stejskal, kdy hostujícího brankáře musel zastoupit obránce a i další příležitosti zůstaly nevyužity. Vedení na stranu domácích strhl až v 8. minutě další přesilovkovou trefou dělostřelec Holík - 2:1. V druhé polovině první třetiny se zřejmě začal předčasně lámat chleba. Zatímco uničovští střelci ve svých únicích ztroskotali na výborném Maláčovi, šumperští se radovali z gólu. Minutu před přestávkou zvýšil na 3:1 Čížek.

Na začátku druhé třetiny se zřejmě definitivně rozhodlo. Maláč doháněl hosty k šílenství, zatímco na druhé straně se znovu radovali hráči ve žlutém. Vymazalovo nahození od modré čáry skončilo až za zády překvapeného Tihláře a bylo to již 4:1. zanedlouho se začalo schylovat k debaklu, když své sólo v oslabení využil Ambruz, avšak hosté se nevzdali a odměnou jim bylo snížení Rajnohy - 5:2. Draci sice znovu našli odpověd' a Novosad zvýšil na 6:2, ale za minutu to bylo znovu o tři branky po trefě exdraka Pekra. Jakékoliv spekulace o třech bodech však na konci druhé třetiny utnul výstavní ránou Stejskal a do šaten se tak šlo za stavu 7:3.

Do závěrečné třetiny vstoupili Draci ve dvojnásobné přesilovce, kterou záhy využili. Holík si sjel s pukem až skoro za kruhy a nechytatelnou dělovkou nedal Jedličkovi, který nahradil Tihláře, šanci - 8:3. Třetí třetina se však poté již spíše dohrávala a o jediné vzruchy se postaral rozhodčí, který svým možná až příliš přísným metrem zařídil spustu přesilových her a jedno trestné střílení. S nájezdem však Stejskal po faulu na svou osobu naložil prachbídně, a tak bylo poslední slovo na Uničovu, který v závěru upravil stav na 8:4 zásluhou zkušeného Pavlase.

Draci tak v krásném zápase porazili Uničov 8:4 a kromě skalpu regionálního rivala si zajistili i setrvání na prvním místě tabulky o bod před Orlovou.

Salith Šumperk - HC Uničov  8:4