SPORT

Draci přestříleli Jihlavu

7. listopadu 2009, 20:34, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po vítězství 6:5 na ledě Jihlavy ze 3. kola se Draci postarali o další divoký triumf nad soupeřem z Vysočiny.
Nádherný zápas se odehrál v sobotu na šumperském zimním stadionu. Šumperští hokejisté, jimž pomohl i z Třince zapůjčený dračí odchovanec Pospíšil, opět ukázali veliké srdce a nakonec zaslouženě brali dva body za výhru v prodloužení nad slavnou jihlavskou Duklou.
Zápas přitom začal pro domácí přímo hrozivě. Již po půl minutě hry překonal Hyláka střelou do horní poloviny branky hostující kapitán Bakus. Odpovědí pak byl tlak Šumperka a zasloužené vyrovnání po skvělé práci Jakuba Hulvy, jenž se zpoza branky proháčkoval až před Řehoře a skóroval - 1:1. Do kabin však šli přece jen veseleji jihlavští hokejisté, které poslal do vedení z dorážky Čachotský.

Nedisciplinovanost hostů však znamenala dvojnásobnou početní převahu a tu využil hned z kraje opět Hulva díky dorážce Haškovy střely - 2:2. Brankové dostihy však tímto teprve začínaly. Jihlava šla znovu do trháku zásluhou Hodkovy skryté střely, ale zanedlouho bylo znovu srovnáno. Pospíšil nahodil kotouč na branku, Zukal se štěstím tečoval a Řehoř byl bezmocný - 3:3. Hned po dalším bully a šesti vteřinách však znovu vedli hosté díky trefě Zemana po krásné přihrávce Hrbatého - 3:4. Následoval trochu klidnější úsek hry, kdy více ze hry měli Draci. Gól však padl znovu na druhé straně a Čachotský vyhnal perfektním blafákem Hyláka z brány. Toho nahradil Daneček, jenž již do konce utkání neinkasoval a šumperský obrat pak ještě ve druhé třetině nastartoval Tomáš Pospíšil šťastnou brankou takřka z nulového úhlu.

Ve třetí třetině byl k vidění znovu rychlý a v celku pohledný hokej, ale obě mužstva se již více soustředila na defenzivu. Jediný a veledůležitý gól této třetiny vstřelil domácí kapitán Jiří Hašek. Ten po kličce vyjetému Řehořovi skóroval do prázdné branky. Utkání pak lehce poznamenal nepříliš povedený výkon profesionálního sudího Mináře, jenž se nijak nelišil od svých prvoligových kolegů. Ale zpátky ke hře. Daneček musel v závěru vyřešit pár spletitých situací a poté již přišla řada na prodloužení.
V něm se hrálo necelé dvě minuty, když se k dorážce prodral Jiří Hašek, a nejlepší střelec Draků a potažmo i celé soutěže rozhodl o bodu navíc pro Šumperk.
Draci tak v letos zřejmě nejlepším zápase brali cenné dva bodíky a v tabulce se posunou zase o něco výše.
 

Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava  6:5 po prod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.