SPORT

Draci přes Šternberk do semifinále

20. března 2009, 10:12, Michal Šíma
Draci přes Šternberk do semifinále Šternberk - Obrovské trápení v podání šumperských hokejistů se odehrálo na zimním stadionu ve Šternberku. Favorizovaní hosté však nakonec důležité vítězství doslova urvali a můžou se těšit na semifinále.
V úvodu je možná trochu nadneseně pojmenováno šternberské kluziště. Stadion je skutečně velmi lichotivý výraz. Diváci nevidí na led přes sloupy, na hráče sněží skrz děravou střechu. To je jen krátký výčet šternberských specialit, avšak nesmí se zapomenout, že šumperský stadion se také nemá čím chlubit.
Ani naprosto nehostinné prostředí však neodlákalo davy příznivců Draků k cestě za svým milovaným týmem a ve Šternberku byli de facto domácí hráči ve žlutém, Šumperk.

Draci se však utkáním doslova protrápili. Z první třetiny doslova bolely oči a jediným pozitivem první části tak bylo neúnavné povzbuzování Drafanů. Skóre se tak měnilo až v prostřední části hry. V polovině zápasu dorazil Vrtík odraženou Holíkovu střelu a většině lidí na stadioně spadl kámen ze srdce. Domácí zdecimovaní zraněními a únavou ovšem vzdorovali velmi statečně a po nenápadné akci, ze které se vyklubalo přečíslení dva na jednoho, zakončil přesně Skácel - 1:1. Ještě do druhé přestávky však znovu rozjásal šumperské fanoušky Vymazal, jenž předvedl do této chvíle nevídanou přímočarost. Šumperský bojovník se odvážně vrhl před Pekaře a v pádu poslal Draky do vedení - 1:2.

Závěrečná dvacetiminutovka se nesla znovu ve znamení nepřesností a trápení se hostů, kdežto domácí snad ani hezký hokej předvést nechtěli nebo spíše nemohli. Přesto bylo znovu vyrovnáno. Obrovský důraz a bojovnost prokázal kapitán Šternberka Jurák, který puk dotlačil za brankovou čáru prakticky i s Maláčem - 2:2. Od této chvíle domácí ještě více bránili a Draci se ještě více hledali v útočné fázi. Šumperk byl navíc poškozen rozhodčím Volfem, jenž neodpískal zcela učebnicový zákrok na Meluzína, po kterém dle všech pravidel následuje trestné střílení.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Zde se však Draci naštěstí příliš nezdrželi. V druhé minutě nastavení projel celým hřištěm Hulva a rozhodl o postupu Šumperka do semifinále druhé ligy. Následovaly dlouhé ovace fanoušků, ale tentokrát děkovali spíše hráči svým příznivcům.

HC TJ Šternberk - Salith Šumperk  2:3 po prodloužení

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).