SPORT

Draci přejeli Břeclav

3. listopadu 2008, 16:00, simi
Draci přejeli Břeclav Šumperk - V 15. kole druhé ligy přivítali šumperští hokejisté na svém ledě Břeclav. Doposud předposlední celek tabulky byl pro Draky snadným soustem a diváci se dočkali spousty gólů.
Do utkání sice Břeclav vstoupila aktivně a první minuta patřila jí, avšak nepříliš přesně posouzené vyloučení hostujícího obránce za zdánlivý faul na Hulvu usadil Draky do pásma a hned v této první přesilové hře se domácí dokázali prosadit. Vrtík nádherně našel střílenou přihrávkou Vymazala, který měl moře času na zakončení do zcela prázdné branky - 1:0. Jasně patrná herní vyspělost Šumperka znamenala výraznou převahu domácích, ale i břeclavští hokejisté se několikrát dostali do slibných pozic, které ale nezužitkovali hlavně díky s přehledem chytajícímu Maláčovi. Po druhé rozvlnil síť za hostujícím Žurkem Giesel, jenž neměl sebe menší problém dopravit puk do branky po nahrávce Drábka. To bylo z první třetiny vše.

V prostřední části hry byl alespoň ze začátku k vidění nudný hokej se spoustou nepřesností na obou stranách, kdy hosté dokázali sice udržet na uzdě šumperské nájezdníky, ale sami si nedokázali připravit kloudnou akci. Ve 28. minutě zřejmě rozhodl o osudu utkání Čížek, jenž zvýšil na 3:0. O tom, že si hosté odvezou debakl, pak přesvědčila 37. a 38. minuta, kdy se Drakům podařilo vstřelit dvě branky ve vlastním oslabení. Nejprve ujel Vymazal, zbavil se dotírajícího obránce a předložil Meluzínovi, který se v tak jasných situacích nemýlí a s grácií prostřelil Žurka. Druhá gólová akce byla podobná, jen v ní hráli hlavní role Novosad a Stejskal, kdy první jmenovaný nechal puk v tandemu pro druhého a Martin Stejskal pěkným blafákem překonal Žurka po páté.

Ve třetí třetině se již zjevně unavení a průběhem znechucení nezmohli na odpor a můžou být rádi, že brankostroj Draků se zastavil už na čísle 7. O šestý gól se postaral Hulva v samostatném úniku po přiťuknutí Ambruze a účet dnešního zápasu uzavřel Vymazal, kterému do slova daroval trefu do prázdné branky svou špatnou rozehrávkou Žurek. Draci tak roznesli Břeclav 7:0 a na dále stoupají tabulkou, v níž se nacházejí už na 6. místě.
 
Salith Šumperk - HC Břeclav  7:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.