SPORT

Draci přejeli Břeclav

3. listopadu 2008, 16:00, simi
Draci přejeli Břeclav Šumperk - V 15. kole druhé ligy přivítali šumperští hokejisté na svém ledě Břeclav. Doposud předposlední celek tabulky byl pro Draky snadným soustem a diváci se dočkali spousty gólů.
Do utkání sice Břeclav vstoupila aktivně a první minuta patřila jí, avšak nepříliš přesně posouzené vyloučení hostujícího obránce za zdánlivý faul na Hulvu usadil Draky do pásma a hned v této první přesilové hře se domácí dokázali prosadit. Vrtík nádherně našel střílenou přihrávkou Vymazala, který měl moře času na zakončení do zcela prázdné branky - 1:0. Jasně patrná herní vyspělost Šumperka znamenala výraznou převahu domácích, ale i břeclavští hokejisté se několikrát dostali do slibných pozic, které ale nezužitkovali hlavně díky s přehledem chytajícímu Maláčovi. Po druhé rozvlnil síť za hostujícím Žurkem Giesel, jenž neměl sebe menší problém dopravit puk do branky po nahrávce Drábka. To bylo z první třetiny vše.

V prostřední části hry byl alespoň ze začátku k vidění nudný hokej se spoustou nepřesností na obou stranách, kdy hosté dokázali sice udržet na uzdě šumperské nájezdníky, ale sami si nedokázali připravit kloudnou akci. Ve 28. minutě zřejmě rozhodl o osudu utkání Čížek, jenž zvýšil na 3:0. O tom, že si hosté odvezou debakl, pak přesvědčila 37. a 38. minuta, kdy se Drakům podařilo vstřelit dvě branky ve vlastním oslabení. Nejprve ujel Vymazal, zbavil se dotírajícího obránce a předložil Meluzínovi, který se v tak jasných situacích nemýlí a s grácií prostřelil Žurka. Druhá gólová akce byla podobná, jen v ní hráli hlavní role Novosad a Stejskal, kdy první jmenovaný nechal puk v tandemu pro druhého a Martin Stejskal pěkným blafákem překonal Žurka po páté.

Ve třetí třetině se již zjevně unavení a průběhem znechucení nezmohli na odpor a můžou být rádi, že brankostroj Draků se zastavil už na čísle 7. O šestý gól se postaral Hulva v samostatném úniku po přiťuknutí Ambruze a účet dnešního zápasu uzavřel Vymazal, kterému do slova daroval trefu do prázdné branky svou špatnou rozehrávkou Žurek. Draci tak roznesli Břeclav 7:0 a na dále stoupají tabulkou, v níž se nacházejí už na 6. místě.
 
Salith Šumperk - HC Břeclav  7:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).