Draci přejeli Břeclav

3. listopadu 2008, 16:00, simi
Draci přejeli Břeclav Šumperk - V 15. kole druhé ligy přivítali šumperští hokejisté na svém ledě Břeclav. Doposud předposlední celek tabulky byl pro Draky snadným soustem a diváci se dočkali spousty gólů.
Do utkání sice Břeclav vstoupila aktivně a první minuta patřila jí, avšak nepříliš přesně posouzené vyloučení hostujícího obránce za zdánlivý faul na Hulvu usadil Draky do pásma a hned v této první přesilové hře se domácí dokázali prosadit. Vrtík nádherně našel střílenou přihrávkou Vymazala, který měl moře času na zakončení do zcela prázdné branky - 1:0. Jasně patrná herní vyspělost Šumperka znamenala výraznou převahu domácích, ale i břeclavští hokejisté se několikrát dostali do slibných pozic, které ale nezužitkovali hlavně díky s přehledem chytajícímu Maláčovi. Po druhé rozvlnil síť za hostujícím Žurkem Giesel, jenž neměl sebe menší problém dopravit puk do branky po nahrávce Drábka. To bylo z první třetiny vše.

V prostřední části hry byl alespoň ze začátku k vidění nudný hokej se spoustou nepřesností na obou stranách, kdy hosté dokázali sice udržet na uzdě šumperské nájezdníky, ale sami si nedokázali připravit kloudnou akci. Ve 28. minutě zřejmě rozhodl o osudu utkání Čížek, jenž zvýšil na 3:0. O tom, že si hosté odvezou debakl, pak přesvědčila 37. a 38. minuta, kdy se Drakům podařilo vstřelit dvě branky ve vlastním oslabení. Nejprve ujel Vymazal, zbavil se dotírajícího obránce a předložil Meluzínovi, který se v tak jasných situacích nemýlí a s grácií prostřelil Žurka. Druhá gólová akce byla podobná, jen v ní hráli hlavní role Novosad a Stejskal, kdy první jmenovaný nechal puk v tandemu pro druhého a Martin Stejskal pěkným blafákem překonal Žurka po páté.

Ve třetí třetině se již zjevně unavení a průběhem znechucení nezmohli na odpor a můžou být rádi, že brankostroj Draků se zastavil už na čísle 7. O šestý gól se postaral Hulva v samostatném úniku po přiťuknutí Ambruze a účet dnešního zápasu uzavřel Vymazal, kterému do slova daroval trefu do prázdné branky svou špatnou rozehrávkou Žurek. Draci tak roznesli Břeclav 7:0 a na dále stoupají tabulkou, v níž se nacházejí už na 6. místě.

Salith Šumperk - HC Břeclav  7:0

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.