SPORT

Draci přehráli Beroun a jsou osmí

23. listopadu 2011, 20:45, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci přehráli Beroun a jsou osmí Šumperk - Šumperští hokejisté navázali na poslední výborné výkony a doma nedali berounským Medvědům nejmenší šanci.
 V polovině první ligy se tak Draci dostali na senzační osmé místo zaručující play-off. Svěřenci Radka Kučery do první třetiny doslova vlétli. Hned v 15. sekundě převzal Hlinka kotouč od Holíka, prodral se do zakončení a prostřelil Frolíka. Bleskové vedení přineslo klid a zároveň další chuť do útočení na domácí hokejky. Druhý útok ale z dobývání Valentovy branky druhý gól nevytěžil. Povedlo se to až v 15. minutě, kdy Velecký nabil v přesilovce Tesaříkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Beroun se do útoku příliš nedostával, a když ano, byl tu pozorný Štůrala.

Druhá část začala hekticky. Vrdlovec ujel v oslabení a byl zahákován. Následné trestné střílení sám postižený proměnil a potvrdil tak svoji neuvěřitelnou stoprocentní bilanci v této disciplíně. Především však Drakům přinesl tříbrankový náskok. Stejnou možnost však dostal za pár minut i Beroun, ale předloňský kapitán Draků, Jiří Hašek, si na Štůralovi vylámal zuby. V dalším průběhu třetiny měli více ze hry opět Draci, ale Valent již neinkasoval a naopak na druhé straně se v samém závěru prosadil po Haškově příhře Stromko a vykřesal tak jiskru naděje pro hosty do třetí třetiny.

V závěrečné dvacetiminutovce měl sice šanci Švagrovský, ale nedal, a tak se Draci mohli i nadále soustředit na obranu a vyrážet do brejků. V 50. minutě našel Křetínský rozjetého Červenku a ten rozhodl. Se stavem 4:1 Medvědi již neměli šanci pohnout, zvláště když posléze přidal Brunec pátou branku. V závěru jen zkorigoval konečný výsledek na 5:2 Jonáš. Draci tak porazili Beroun 5:2 a zaujali právě jeho místo v elitní osmičce. Svoji pozici však budou muset tvrdě hájit již v sobotu na ledě Havlíčkova Brodu.


Salith Šumperk - HC Berounští Medvědi  5:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.