Draci postupují do první ligy

28. března 2011, 20:41, téma HOKEJ, Michal Šíma
Jindřichův Hradec - Šumperští hokejisté vybojovali potřetí za sebou postup do první ligy!
 V předposledním kole baráže byly karty rozdány jasně. Vítězství Šumperka v Jindřichově Hradci nebo výhra Mostu nad Chrudimí posune Draky po úžasné sezoně o patro výše.
Nakonec se oba předpoklady pro šumperské oslavy vyplnily a svěřenci Radka Kučery získali sladkou odměnu, kterou si za letošní ročník beze sporu zaslouží.
Vítězství u rybníku Vajgar se však nerodilo vůbec lehce. Již ve 2. minutě sice využil přečíslení dvou na jednoho Velecký, ale hvězda domácích Milotínský vyrovnal střelou z kruhů. V 11. minutě našel Meluzín před brankou Novosada a ten vrátil hostům vedení střelou nad lapačku Kubeše. To bylo z první třetiny vše.
V polovině zápasu vyrovnal domácí Bula, ale poté si Draci vytvořili několik příležitostí, ale ani tu největší z trestného střílení Brunec neproměnil. V 35. minutě se však již Ambruz nemýlil a hosté znovu vedli.
Na začátku třetí části se jindy spíše bránící levé křídlo prosadilo znovu, tentokrát střelou bekendem a bylo to o dva góly. V tu chvíli to již vypadalo velice dobře a lehkého ukolébání Šumperka využil Kupec. Ve 49. minutě se však prosadil Marek Haas a utkání se zdálo být rozhodnuté. Domácí Vajgar, jenž již na postup prakticky pomýšlet nemohl, se však velmi sympaticky bil dál a odměnou mu byl snižovací gól z hole Matušíka při power-play. Při druhém pobytě Kubeše na střídačce však trefil prázdnou branku Červenka a zvýšil na 4:6. Domácí ale potřetí odvolali brankáře a znovu se dočkali snížení a byl to opět Matušík, kdo překonal Štůralu. To však již bylo z brankových hodů vše a Draci mohli začít slavit vytoužený postup.
Mezitím Most porazil Chrudim a udělal tak velký krok k tomu, aby doprovodil Šumperk do první ligy. Vzájemný čtvrteční souboj tak bude zřejmě již jen formální záležitostí a hlavně defilé šumperských borců za nezapomenutelnou a již nyní legendární sezonou.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Salith Šumperk  5:6

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.