SPORT

Draci postupují do první ligy

28. března 2011, 20:41, téma HOKEJ, Michal Šíma
Jindřichův Hradec - Šumperští hokejisté vybojovali potřetí za sebou postup do první ligy!
 V předposledním kole baráže byly karty rozdány jasně. Vítězství Šumperka v Jindřichově Hradci nebo výhra Mostu nad Chrudimí posune Draky po úžasné sezoně o patro výše.
Nakonec se oba předpoklady pro šumperské oslavy vyplnily a svěřenci Radka Kučery získali sladkou odměnu, kterou si za letošní ročník beze sporu zaslouží. 
Vítězství u rybníku Vajgar se však nerodilo vůbec lehce. Již ve 2. minutě sice využil přečíslení dvou na jednoho Velecký, ale hvězda domácích Milotínský vyrovnal střelou z kruhů. V 11. minutě našel Meluzín před brankou Novosada a ten vrátil hostům vedení střelou nad lapačku Kubeše. To bylo z první třetiny vše.
V polovině zápasu vyrovnal domácí Bula, ale poté si Draci vytvořili několik příležitostí, ale ani tu největší z trestného střílení Brunec neproměnil. V 35. minutě se však již Ambruz nemýlil a hosté znovu vedli.
Na začátku třetí části se jindy spíše bránící levé křídlo prosadilo znovu, tentokrát střelou bekendem a bylo to o dva góly. V tu chvíli to již vypadalo velice dobře a lehkého ukolébání Šumperka využil Kupec. Ve 49. minutě se však prosadil Marek Haas a utkání se zdálo být rozhodnuté. Domácí Vajgar, jenž již na postup prakticky pomýšlet nemohl, se však velmi sympaticky bil dál a odměnou mu byl snižovací gól z hole Matušíka při power-play. Při druhém pobytě Kubeše na střídačce však trefil prázdnou branku Červenka a zvýšil na 4:6. Domácí ale potřetí odvolali brankáře a znovu se dočkali snížení a byl to opět Matušík, kdo překonal Štůralu. To však již bylo z brankových hodů vše a Draci mohli začít slavit vytoužený postup.
Mezitím Most porazil Chrudim a udělal tak velký krok k tomu, aby doprovodil Šumperk do první ligy. Vzájemný čtvrteční souboj tak bude zřejmě již jen formální záležitostí a hlavně defilé šumperských borců za nezapomenutelnou a již nyní legendární sezonou.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Salith Šumperk  5:6


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).