Draci porazili Nový Jičín

24. února 2009, 11:28, Michal Šíma
Draci porazili Nový Jičín Šumperk - Nepříjemného soupeře přiřkl los šumperským hokejistům do 42. kola druhé ligy.
Nový Jičín je sice až na 11. pozici,ale na Draky se mu v poslední době daří, což chtěli hráči Gedosu potvrdit i v duelu v Šumperku.
Domácím Drakům chyběli tři zkušení forvardi. Rozum pro nemoc, Duba kvůli trestu a Hašek hrál ve stejnou dobu předkolo extraligového play-off za Třinec proti Plzni (prohra 2:4). Naopak do hry se vrátil stěžejní článek šumperského týmu, první obránce Aleš Holík.
Samotné utkání začalo jako již tradičně náporem domácích, ale Jagoš v brance hostů zatím odolával, stejně jako Daneček na druhé straně, který zase čelil dvěma nebezpečným střelám ze střední vzdálenosti. V 10. minutě dostal Nový Jičín výhodu přesilové hry, avšak naložil s ní prachbídně. Váhavou rozehrávku vypíchl Vymazal pro Meluzína, který se v sólu nemýlil a poslal Draky do vedení. Druhou branku, která prakticky utnula naděje hostů, přidal minutu před přestávkou Drábek, jenž tečoval Holíkovu střelu - 2:0.
Také druhá třetina začala v režii domácích. V přesilovce nahodil puk na branku Ondráček a plouživá střela skončila kupodivu až v síti novojičínských - 3:0. V polovině utkání se prosadil také navrátilec do sestavy Aleš Holík, jenž dorazil Vrtíkovu ránu. Na téměř exhibičních 5:0 upravil odvážným průnikem před bránu hostů Novosad a vyhnal nejistého Jagoše ze své klece. Utkání dochytal náhradník Kozák a nutno podotknout, že Draci z tohoto brankáře udělali takřka hrdinu.
Spousta nevyužitých příležitostí hlavně ve třetí třetině znamenala stále stejný stav a navíc na druhé straně dokázal snížit a připravit Danečka o čisté konto Lhotský - 5:1. Poslední slovo však měli přece jen Draci. Po krásné kombinaci Žálčíka s Novosadem měl již Stejskal před sebou prázdnou svatyni hostů a domácí rychlík se nemýlil.
Šumperk tak porazil Nový Jičín v poměru 6:1 a stále si drží pozici lídra tabulky, přičemž má již i jednobodový náskok na Orlovou, která totiž vyhrála ve Šternberku až po samostatných nájezdech.

Salith Šumperk - TJ Gedos Nový Jičín  6:1

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).