Draci porazili Nový Jičín

24. února 2009, 11:28, Michal Šíma
Draci porazili Nový Jičín Šumperk - Nepříjemného soupeře přiřkl los šumperským hokejistům do 42. kola druhé ligy.
Nový Jičín je sice až na 11. pozici,ale na Draky se mu v poslední době daří, což chtěli hráči Gedosu potvrdit i v duelu v Šumperku.
Domácím Drakům chyběli tři zkušení forvardi. Rozum pro nemoc, Duba kvůli trestu a Hašek hrál ve stejnou dobu předkolo extraligového play-off za Třinec proti Plzni (prohra 2:4). Naopak do hry se vrátil stěžejní článek šumperského týmu, první obránce Aleš Holík.
Samotné utkání začalo jako již tradičně náporem domácích, ale Jagoš v brance hostů zatím odolával, stejně jako Daneček na druhé straně, který zase čelil dvěma nebezpečným střelám ze střední vzdálenosti. V 10. minutě dostal Nový Jičín výhodu přesilové hry, avšak naložil s ní prachbídně. Váhavou rozehrávku vypíchl Vymazal pro Meluzína, který se v sólu nemýlil a poslal Draky do vedení. Druhou branku, která prakticky utnula naděje hostů, přidal minutu před přestávkou Drábek, jenž tečoval Holíkovu střelu - 2:0.
Také druhá třetina začala v režii domácích. V přesilovce nahodil puk na branku Ondráček a plouživá střela skončila kupodivu až v síti novojičínských - 3:0. V polovině utkání se prosadil také navrátilec do sestavy Aleš Holík, jenž dorazil Vrtíkovu ránu. Na téměř exhibičních 5:0 upravil odvážným průnikem před bránu hostů Novosad a vyhnal nejistého Jagoše ze své klece. Utkání dochytal náhradník Kozák a nutno podotknout, že Draci z tohoto brankáře udělali takřka hrdinu.
Spousta nevyužitých příležitostí hlavně ve třetí třetině znamenala stále stejný stav a navíc na druhé straně dokázal snížit a připravit Danečka o čisté konto Lhotský - 5:1. Poslední slovo však měli přece jen Draci. Po krásné kombinaci Žálčíka s Novosadem měl již Stejskal před sebou prázdnou svatyni hostů a domácí rychlík se nemýlil.
Šumperk tak porazil Nový Jičín v poměru 6:1 a stále si drží pozici lídra tabulky, přičemž má již i jednobodový náskok na Orlovou, která totiž vyhrála ve Šternberku až po samostatných nájezdech.

Salith Šumperk - TJ Gedos Nový Jičín  6:1