SPORT

Draci podlehli Táboru, kvalifikace se zamotává

22. dubna 2009, 13:39, Michal Šíma
Draci podlehli Táboru, kvalifikace se zamotává Šumperk - V prvním domácím utkání kvalifikace o první ligu přivítali šumperští hokejisté Tábor. Případné vítězství by znamenalo velký krok k první lize, avšak nestalo se tak.
Nutno dodat, že takhle št'astně v Šumperku letos snad nikdo nevyhrál. Úterní duel by se dal přirovnat k zápase se Vsetínem, kdy Valaši rozhodli brankou přes celé hřiště vteřinu před koncem. Hráči Vsetína si však vítězství zasloužili rozhodně více než hokejisté z města Husitů.
První třetina se prakticky celá odehrála v pásmu táborských Kohoutů. Ti pouze vyhazovali a jen stěží zastavovali pověstné dračí kolotoče v rozích svého pásma. Ve velkých šancích selhal Hegegy, tradičně měl také nabito ostrými Holík, ale jeho projektily ke smůle Šumperka do branky neprošly. Z jediného brejku, který si Kohouti vytvořili, vyplynulo trestné střílení. K němu se postavil Mertl, avšak na Danečka nevyzrál. Na druhé straně se po další spršce střel a přesilovek konečně prosadili domácí. Osina nádherně našel osamoceného Brunce, který nedal Kučerovi šanci - 1:0. Bohužel do kabin Draci nešli jako vedoucí tým. Deset vteřin před koncem třetiny se v přesilové hře prosadil Kupec, jenž měl z dorážky velmi usnadněnou pozici.
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první. Tlak Draků, kteří však oproti prvnímu dějství neoplývali příliš nápady, a tak se do šancí příliš nedostali. A když ano, vychytal domácí nájezdníky výtečný Kučera v brance, na kterého si nepřišel ani Hulva, jenž neproměnil další trestné střílení.
Jako blesk z čistého nebe tak vypadal gól v brance Danečka. Po obkroužení domácí branky se bekendovou střelou mezi betony zapsal mezi střelce Kocar a bylo to 1:2.
Ve třetí třetině hrál Tábor velmi chytře a hlavně jednoduše, kdy i za cenu množství zakázaných uvolnění nedal Drakům příležitost k vyrovnání. Ti znovu narazili na Kučeru, jenž neinkasoval ani při power-play Šumperka.
Draci tak podlehli Táboru 1:2. Tento výsledek způsobil, že všechny tři týmy mají na svém kontě tři body. Ve čtvrtek se v Šumperku představí Milevsko a pro oba týmy se jedná takřka o utkání o vše. Když Draci zvítězí, budou velmi blízko k vysněnému postupu. Pokud ne, první liga bude na hony vzdálená. Celý Šumperk ale věří v první variantu, a tak se dá ve čtvrtek opět očekávat plný stadion, který bude svědkem velkého vítězství domácích.

Salith Šumperk - HC Tábor  1:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).