Draci podlehli Táboru, kvalifikace se zamotává

22. dubna 2009, 13:39, Michal Šíma
Draci podlehli Táboru, kvalifikace se zamotává Šumperk - V prvním domácím utkání kvalifikace o první ligu přivítali šumperští hokejisté Tábor. Případné vítězství by znamenalo velký krok k první lize, avšak nestalo se tak.
Nutno dodat, že takhle št'astně v Šumperku letos snad nikdo nevyhrál. Úterní duel by se dal přirovnat k zápase se Vsetínem, kdy Valaši rozhodli brankou přes celé hřiště vteřinu před koncem. Hráči Vsetína si však vítězství zasloužili rozhodně více než hokejisté z města Husitů.
První třetina se prakticky celá odehrála v pásmu táborských Kohoutů. Ti pouze vyhazovali a jen stěží zastavovali pověstné dračí kolotoče v rozích svého pásma. Ve velkých šancích selhal Hegegy, tradičně měl také nabito ostrými Holík, ale jeho projektily ke smůle Šumperka do branky neprošly. Z jediného brejku, který si Kohouti vytvořili, vyplynulo trestné střílení. K němu se postavil Mertl, avšak na Danečka nevyzrál. Na druhé straně se po další spršce střel a přesilovek konečně prosadili domácí. Osina nádherně našel osamoceného Brunce, který nedal Kučerovi šanci - 1:0. Bohužel do kabin Draci nešli jako vedoucí tým. Deset vteřin před koncem třetiny se v přesilové hře prosadil Kupec, jenž měl z dorážky velmi usnadněnou pozici.
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první. Tlak Draků, kteří však oproti prvnímu dějství neoplývali příliš nápady, a tak se do šancí příliš nedostali. A když ano, vychytal domácí nájezdníky výtečný Kučera v brance, na kterého si nepřišel ani Hulva, jenž neproměnil další trestné střílení.
Jako blesk z čistého nebe tak vypadal gól v brance Danečka. Po obkroužení domácí branky se bekendovou střelou mezi betony zapsal mezi střelce Kocar a bylo to 1:2.
Ve třetí třetině hrál Tábor velmi chytře a hlavně jednoduše, kdy i za cenu množství zakázaných uvolnění nedal Drakům příležitost k vyrovnání. Ti znovu narazili na Kučeru, jenž neinkasoval ani při power-play Šumperka.
Draci tak podlehli Táboru 1:2. Tento výsledek způsobil, že všechny tři týmy mají na svém kontě tři body. Ve čtvrtek se v Šumperku představí Milevsko a pro oba týmy se jedná takřka o utkání o vše. Když Draci zvítězí, budou velmi blízko k vysněnému postupu. Pokud ne, první liga bude na hony vzdálená. Celý Šumperk ale věří v první variantu, a tak se dá ve čtvrtek opět očekávat plný stadion, který bude svědkem velkého vítězství domácích.

Salith Šumperk - HC Tábor  1:2