Draci podlehli Táboru, kvalifikace se zamotává

22. dubna 2009, 13:39, Michal Šíma
Draci podlehli Táboru, kvalifikace se zamotává Šumperk - V prvním domácím utkání kvalifikace o první ligu přivítali šumperští hokejisté Tábor. Případné vítězství by znamenalo velký krok k první lize, avšak nestalo se tak.
Nutno dodat, že takhle št'astně v Šumperku letos snad nikdo nevyhrál. Úterní duel by se dal přirovnat k zápase se Vsetínem, kdy Valaši rozhodli brankou přes celé hřiště vteřinu před koncem. Hráči Vsetína si však vítězství zasloužili rozhodně více než hokejisté z města Husitů.
První třetina se prakticky celá odehrála v pásmu táborských Kohoutů. Ti pouze vyhazovali a jen stěží zastavovali pověstné dračí kolotoče v rozích svého pásma. Ve velkých šancích selhal Hegegy, tradičně měl také nabito ostrými Holík, ale jeho projektily ke smůle Šumperka do branky neprošly. Z jediného brejku, který si Kohouti vytvořili, vyplynulo trestné střílení. K němu se postavil Mertl, avšak na Danečka nevyzrál. Na druhé straně se po další spršce střel a přesilovek konečně prosadili domácí. Osina nádherně našel osamoceného Brunce, který nedal Kučerovi šanci - 1:0. Bohužel do kabin Draci nešli jako vedoucí tým. Deset vteřin před koncem třetiny se v přesilové hře prosadil Kupec, jenž měl z dorážky velmi usnadněnou pozici.
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první. Tlak Draků, kteří však oproti prvnímu dějství neoplývali příliš nápady, a tak se do šancí příliš nedostali. A když ano, vychytal domácí nájezdníky výtečný Kučera v brance, na kterého si nepřišel ani Hulva, jenž neproměnil další trestné střílení.
Jako blesk z čistého nebe tak vypadal gól v brance Danečka. Po obkroužení domácí branky se bekendovou střelou mezi betony zapsal mezi střelce Kocar a bylo to 1:2.
Ve třetí třetině hrál Tábor velmi chytře a hlavně jednoduše, kdy i za cenu množství zakázaných uvolnění nedal Drakům příležitost k vyrovnání. Ti znovu narazili na Kučeru, jenž neinkasoval ani při power-play Šumperka.
Draci tak podlehli Táboru 1:2. Tento výsledek způsobil, že všechny tři týmy mají na svém kontě tři body. Ve čtvrtek se v Šumperku představí Milevsko a pro oba týmy se jedná takřka o utkání o vše. Když Draci zvítězí, budou velmi blízko k vysněnému postupu. Pokud ne, první liga bude na hony vzdálená. Celý Šumperk ale věří v první variantu, a tak se dá ve čtvrtek opět očekávat plný stadion, který bude svědkem velkého vítězství domácích.

Salith Šumperk - HC Tábor  1:2

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.