Draci podlehli Rebelu až po nájezdech

23. září 2009, 21:46, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - až samostatné nájezdy rozhodly o zisku bodu navíc ve 4. kole první hokejové ligy mezi Šumperkem a Havlíčkovým Brodem.
V dresu Draků se představil již uzdravený Aleš Holík a také další třinecké mládí v podobě Hampla. Hosté, kteří jsou pro změnu farmou pražské Slavie vyrukovali na Šumperk například s Dominikem Furchem v brance, mladíkem, jenž chytá celkem stabilně extraligu.
Ten však inkasoval hned v úvodu. Domácím se povedla krásná sehrávka ve středním pásmu a Jakub Hulva prostřelil Furcha - 1:0. Draci byli poté jasně lepší a zatlačili Rebel do defenzivy. Pak se však vývoj utkání rapidně otočil. Vyrovnání z hole Knotka z dorážky zamávalo se šumperským týmem natolik, že se prakticky nedostali ze svého pásma a jen díky skvělému Vojtkovi to bylo až do přestávky vyrovnaně 1:1.
Jestliže druhá polovina první třetiny byla ze strany Draků špatná, pak druhá část hry byla naprosto příšerná. Furch v brance Rebelu se jen z dálky koukal jak si šumperští hráči nedokáží nahrát ani nejbanálnější přihrávky a utápí se ve vlastních nepřesnostech. V oslabení navíc Šumperk inkasuje opět z dorážky Němce - 1:2. Vrchol utrápeného druhého dějství přichází paradoxně ve dvojnásobné přesilovce hráčů ve žlutém, kdy kombinaci Šumperka vystihne Holec, jenž ukáže domácím bekům záda a prostřelí Vojtka - 1:3.
Do třetí třetiny však vstoupil za domácí jiný tým. Trenér Režnar zřejmě způsobil v kabině pořádnou bouři a také stáhnul hru na tři útoky. Jako zvlášt' povedený tah se pak ukázalo zařazení šikovného Pekra do Hulvova útoku. Byl to totiž právě Jakub Hulva, kdo zavelel ke zteči v poslední třetině. Suverénně nejlepší hráč utkání se objevil znovu tváří v tvář Furchovi ve 43. minutě a znovu se nemýlil - 2:3. I přes některé slibné příležitosti však šumperští hokejisté bojovali o remízu až do křečovitého konce, kde nejprve otřesným způsobem sehráli dlouhou přesilovou hru, avšak minutu před koncem se do další šance prodral agilní Orsava, jehož pokus doklepl do sítě další z mála domácích hráčů, co si zaslouží pochvalu, Jiří Hašek!  - 3:3.
Následovalo prodloužení, v němž Draci přestáli oslabení, ale po samostatných nájezdech se přecejen radovali hosté. Jediný úspěšný střelec při penaltách byl Knotek.
Draci tak podlehli Havlíčkovu Brodu 3:4 po nájezdech a připisují si tak pouze bod do ligové tabulky, nutno ovšem dodat, že za především taktické nezvládnutí utkání si naši hráči více nezaslouží.

Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod  3:4 po sn.

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).