SPORT

Draci podlehli Rebelu až po nájezdech

23. září 2009, 21:46, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - až samostatné nájezdy rozhodly o zisku bodu navíc ve 4. kole první hokejové ligy mezi Šumperkem a Havlíčkovým Brodem.
V dresu Draků se představil již uzdravený Aleš Holík a také další třinecké mládí v podobě Hampla. Hosté, kteří jsou pro změnu farmou pražské Slavie vyrukovali na Šumperk například s Dominikem Furchem v brance, mladíkem, jenž chytá celkem stabilně extraligu.
Ten však inkasoval hned v úvodu. Domácím se povedla krásná sehrávka ve středním pásmu a Jakub Hulva prostřelil Furcha - 1:0. Draci byli poté jasně lepší a zatlačili Rebel do defenzivy. Pak se však vývoj utkání rapidně otočil. Vyrovnání z hole Knotka z dorážky zamávalo se šumperským týmem natolik, že se prakticky nedostali ze svého pásma a jen díky skvělému Vojtkovi to bylo až do přestávky vyrovnaně 1:1.
Jestliže druhá polovina první třetiny byla ze strany Draků špatná, pak druhá část hry byla naprosto příšerná. Furch v brance Rebelu se jen z dálky koukal jak si šumperští hráči nedokáží nahrát ani nejbanálnější přihrávky a utápí se ve vlastních nepřesnostech. V oslabení navíc Šumperk inkasuje opět z dorážky Němce - 1:2. Vrchol utrápeného druhého dějství přichází paradoxně ve dvojnásobné přesilovce hráčů ve žlutém, kdy kombinaci Šumperka vystihne Holec, jenž ukáže domácím bekům záda a prostřelí Vojtka - 1:3.
Do třetí třetiny však vstoupil za domácí jiný tým. Trenér Režnar zřejmě způsobil v kabině pořádnou bouři a také stáhnul hru na tři útoky. Jako zvlášt' povedený tah se pak ukázalo zařazení šikovného Pekra do Hulvova útoku. Byl to totiž právě Jakub Hulva, kdo zavelel ke zteči v poslední třetině. Suverénně nejlepší hráč utkání se objevil znovu tváří v tvář Furchovi ve 43. minutě a znovu se nemýlil - 2:3. I přes některé slibné příležitosti však šumperští hokejisté bojovali o remízu až do křečovitého konce, kde nejprve otřesným způsobem sehráli dlouhou přesilovou hru, avšak minutu před koncem se do další šance prodral agilní Orsava, jehož pokus doklepl do sítě další z mála domácích hráčů, co si zaslouží pochvalu, Jiří Hašek!  - 3:3.
Následovalo prodloužení, v němž Draci přestáli oslabení, ale po samostatných nájezdech se přecejen radovali hosté. Jediný úspěšný střelec při penaltách byl Knotek.
Draci tak podlehli Havlíčkovu Brodu 3:4 po nájezdech a připisují si tak pouze bod do ligové tabulky, nutno ovšem dodat, že za především taktické nezvládnutí utkání si naši hráči více nezaslouží.


Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod  3:4 po sn.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).