SPORT

Draci podlehli Rebelu až po nájezdech

23. září 2009, 21:46, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - až samostatné nájezdy rozhodly o zisku bodu navíc ve 4. kole první hokejové ligy mezi Šumperkem a Havlíčkovým Brodem.
V dresu Draků se představil již uzdravený Aleš Holík a také další třinecké mládí v podobě Hampla. Hosté, kteří jsou pro změnu farmou pražské Slavie vyrukovali na Šumperk například s Dominikem Furchem v brance, mladíkem, jenž chytá celkem stabilně extraligu.
Ten však inkasoval hned v úvodu. Domácím se povedla krásná sehrávka ve středním pásmu a Jakub Hulva prostřelil Furcha - 1:0. Draci byli poté jasně lepší a zatlačili Rebel do defenzivy. Pak se však vývoj utkání rapidně otočil. Vyrovnání z hole Knotka z dorážky zamávalo se šumperským týmem natolik, že se prakticky nedostali ze svého pásma a jen díky skvělému Vojtkovi to bylo až do přestávky vyrovnaně 1:1.
Jestliže druhá polovina první třetiny byla ze strany Draků špatná, pak druhá část hry byla naprosto příšerná. Furch v brance Rebelu se jen z dálky koukal jak si šumperští hráči nedokáží nahrát ani nejbanálnější přihrávky a utápí se ve vlastních nepřesnostech. V oslabení navíc Šumperk inkasuje opět z dorážky Němce - 1:2. Vrchol utrápeného druhého dějství přichází paradoxně ve dvojnásobné přesilovce hráčů ve žlutém, kdy kombinaci Šumperka vystihne Holec, jenž ukáže domácím bekům záda a prostřelí Vojtka - 1:3.
Do třetí třetiny však vstoupil za domácí jiný tým. Trenér Režnar zřejmě způsobil v kabině pořádnou bouři a také stáhnul hru na tři útoky. Jako zvlášt' povedený tah se pak ukázalo zařazení šikovného Pekra do Hulvova útoku. Byl to totiž právě Jakub Hulva, kdo zavelel ke zteči v poslední třetině. Suverénně nejlepší hráč utkání se objevil znovu tváří v tvář Furchovi ve 43. minutě a znovu se nemýlil - 2:3. I přes některé slibné příležitosti však šumperští hokejisté bojovali o remízu až do křečovitého konce, kde nejprve otřesným způsobem sehráli dlouhou přesilovou hru, avšak minutu před koncem se do další šance prodral agilní Orsava, jehož pokus doklepl do sítě další z mála domácích hráčů, co si zaslouží pochvalu, Jiří Hašek!  - 3:3.
Následovalo prodloužení, v němž Draci přestáli oslabení, ale po samostatných nájezdech se přecejen radovali hosté. Jediný úspěšný střelec při penaltách byl Knotek.
Draci tak podlehli Havlíčkovu Brodu 3:4 po nájezdech a připisují si tak pouze bod do ligové tabulky, nutno ovšem dodat, že za především taktické nezvládnutí utkání si naši hráči více nezaslouží.


Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod  3:4 po sn.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.