Draci podlehli i Velkému Meziříčí

15. prosince 2008, 09:33, simi
Draci podlehli i Velkému Meziříčí Šumperk - Po trošku smolné prohře doma s Novým Jičínem si šumperští hokejisté opět nepřipsali žádný bod do druholigové tabulky. Zatímco minulá prohra před domácím publikem se dá omluvit s ohledem na předchozí dobré výsledky, sobotní neúspěch se nedá označit jinak než jako blamáž. A to obrovskou. Velké Meziříčí totiž doposud okupovalo poslední příčku ze všech šestnácti účastníků.
 Až výhra nad Šumperkem je posunula před Břeclav. Co je ale závažnější je fakt, že šumperští profesionálové nedokáží vyhrát na ledě zcela amatérského týmu, kdy (při vší úctě k hráčům místního HHK) převyšují hokejovou kvalitou a uměním propastným způsobem.

Na nejužším kluzišti ve střední Evropě se od začátku odehrávalo tradiční utkání v podání šumperských hokejistů. Převaha výrazná, góly žádné, efektivita soupeře abnormální. Exšumperský Betinec v bráně domácích se stal hrdinou, když za svá záda pustil jen dvě střely z holí Vrtíka a Osiny. Na druhé straně Maláč neměl tolik práce, ale v rozhodujících okamžicích byli střelci VelMezu úspěšnější. Draci sice stáhli vedení domácích 1:0 i 2:1 a zápas se tvářil dlouho remízově, avšak proti byl Luboš Kunstmüller a tři minuty před koncem strhl vedení na stranu domácích. Poslední ránu do vazu šumperských barev zasadil v poslední minutě Jonáš a upravil tak konečný stav na 4:2.
Draci se tak vzdali možnosti eventuálního postupu na třetí či druhou pozici a naopak budou muset čelit páté Opavě a dalšímu propadu. Senzační vítězství naopak posunulo Velké Meziříčí na předposlední příčku, kdy za zády mají Břeclav.

HHK Velké Meziříčí - Salith Šumperk  4:2

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.12.2008 23:45
Titulek: Bez titulku
Autor: miloš