SPORT

Draci podle očekávání z Chomutova bez bodu

5. listopadu 2009, 10:27, téma HOKEJ, Michal Šíma
Chomutov - S cílem odehrát dobrý zápas a případně se poprat o bod vstoupili šumperští hokejisté na led Chomutova, horkého favorita na postup do extraligy.
Tomu však chyběl první centr Kraft, Šumperku zase scházel reprezentující šikovný junior Orsava. Trenér Svatopluk Číhal se nijak netajil defenzivní taktikou, která jediná může v zápase s Chomutovem přinést úspěch. Draky hned ze začátku utkání podržel Hylák a po chvíli se do šance dostal Chatrnúch, ten ale hosty do překvapivého vedení neposlal. Naopak na druhé straně se dostal k dorážce z mezikruží zkušený Duda a ten se nemýlil - 1:0. V dalším průběhu třetiny to pak byl především souboj Chomutova s Hylákem, jenž pochytal všechny šance domácích a dával tak naději Šumperku do druhé třetiny.
Domácí Klub ledního hokeje byl aktivnější i ve druhé části a odměnou mu byla druhá branka v síti Šumperka. Jíra se po obkroužení Hylákovy svatyně dostal k obtížné střele bekendem, kterou umístil naprosto skvěle - 2:0. Draci však stále hráli svoji hru a nutno podotknout, že podali sympatický výkon. V závěru prostřední části hry pak ještě ubránili dvojnásobné oslabení a stále tak udržovali Chomutov v nejistotě a strachu z náhodného snížení.
V úvodu závěrečné dvacetiminutovky však o osudu ligových bodů z tohoto utkání rozhodl domácí Pavlas pěknou střelou od modré čáry - 3:0. Draci se sice dostali ke snížení, když kotouč za brankou vybojoval Hašek a nahrál do vyložené pozice Nogovi, ale zkušení domácí si výsledek 3:1 pohlídali a mohli se tak radovat z povinného vítězství. Ani na druhé straně však zřejmě nepanuje smutek, nebot' Draci podali solidní výkon a mohli odjet z Chomutova se vztyčenou hlavou.
Další utkání Šumperk sehraje v sobotu doma s Jihlavou a opět půjde o hodně. Dolní část tabulky je obrovsky vyrovnaná, přičemž každé vítězství znamená posun vzhůru a naopak.

KLH Chomutov - Salith Šumperk  3:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.