SPORT

Play off je pro Draky definitivně ztraceno

13. února 2013, 20:39, téma HOKEJ, Michal Šíma
Jihlava – Čtyřikrát šumperští hokejisté pod vedením trenéra Kučery došli do prodloužení a ve středu v Jihlavě v nastavení prohráli. Vzhledem k předchozím výsledkům navíc Drakům unikla i poslední teoretická šance na vyřazovací boje.
V Jihlavě se odehrál důležitý zápas. Zatímco Draci chtěli živit jiskřičku naděje na play off, domácí slavná Dukla toužila po vylepšení pozice a lepšího čtvrtfinálového soupeře. Navzdory důležitosti se tentokrát úvodní oťukávání nekonalo. Hned ve čtvrté minutě totiž Jihlavští chybovali při rozehrávce, k puku se dostal Plášek a rychlým blafákem poprvé překonal Novotného v brance Dukly. Draci překvapivě vedli, ale jejich radost netrvala dlouho. V následující přesilové hře totiž dostal puk za Štůralova záda Podlipnik a bylo vyrovnáno. Rozhodčí Jílek nasadil přísný metr, na obou stranách trestné lavice prakticky nevychladly. Šumperk se dostal znovu do vedení právě díky přesilovce, dokonce dvojnásobné, když vystřelil od modré čáry Sedlák – 1:2. 

Na začátku druhé části bylo znovu vyrovnáno. Opět v početní výhodě stál na konci dukelské souhry Jeslínek. Hostům mohl vrátit vedení Hlinka, ale v akci sám na Novotného nedal. Pravidlo „nedáš dostaneš" následně potvrdil Zadražil, když potřetí využil přesilovku střelou od modré čáry. V úvodu třetí třetiny mohl znovu vyrovnat Hlinka, který však trefil tyč. Až o pár chvil později stanovil výsledek na 3:3 Plášek, a to střelou mezi beton a lapačku. 

Ovšem právě šumperský matador byl v prodloužení vyloučený a Jihlava svůj vítězný gól vstřelila ve výhodě, tentokrát čtyř proti třem. Ještě předtím však Červenka uháněl sám na Novotného po chybě Hodka. Hostující útočník mohl rozhodnout o vítězství Draků, ale šťastnější byli domácí. Hned v následující akci totiž zužitkoval Filipovu přihrávku bývalý šumperský kanonýr Velecký a Dukla se mohla radovat.

Draci přesto mohou být spokojení, protože z Jihlavy se bod rozhodně nevozí každý zápas. Také díky dobrým výkonům z poslední doby se svěřenci Radka Kučery mohu v klidu připravit na boje o udržení ve skupině, protože hrozba účasti v baráži je od nich na hony vzdálená.
 


HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk  4:3 v prodloužení
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2013 10:16
Titulek: ?
Autor: abcd
59
Ten nadpis mě vážně rozesmál, autor snad čekal, že se skutečně dostanou do play off??? I když je pravda, že za ty peníze, které do nich město cpe vrchem spodem by měli vyhrát extraligu!!!
Reagovat
Datum: 14.2.2013 21:30
Titulek: ?
Autor: Yagr
38
Několik let hrají výhradně o padáka, a Šíma si dovolí přemýšlet o play off. Trochu soudnosti.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).