SPORT

Draci po skvělém výkonu udolali Olomouc

24. října 2009, 21:00, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po debaklu v Berouně se šumperští hokejisté ukázali na domácím ledě v mnohem lepším světle.
Nový trenér Svatopluk Číhal stál před nelehkým úkolem zmobilizovat šumperský tým, a to hned v moravském derby s jasně favorizovanou Olomoucí.
Zkušený tým okolo kapitána Brančíka má letos ambice na boj o finále play - off, tudíž se očekávala převaha hostů v červeném. Ti však roli favorita potvrzovali pouze první třetinu, ve které však byli určitě lepším týmem. Výsledkem ofenzivy Kohoutů však byla pouze jedna branka z hole Brančíka v 5. minutě. Zbytek šancí pochytal opět skvělý Hylák, jemuž tentokrát pomohla i soustředěná obrana Draků. Ti se i díky podobně dobrému výkonu Žigárdyho na druhé straně neprosadili.
Ve druhé třetině to však byli domácí, kdo určoval tempo hry. Draci snad poprvé letos předvedli tribunám jak se má bojovat o ligové body. I dříve kritizovaní hráči jako Vosátko nebo Rimmel padali do střel a vůbec celý výkon týmu byl velmi kompaktní a strhnul i diváky, takže místy skutečně fandil celý stadion. Šumperk hrál ve druhé třetině dokonce dvakrát dvojnásobnou přesilovku, ale na Žigárdyho si nepřišel ani Hašek střelou od modré čáry, ani Hulva s Meluzínem pokusy zblízka.
Do závěrečné dvacetiminutovky poslal trenér Číhal do třetí formace místo Podešvy Orsavu, což se ukázalo znovu jako klíčový tah. Nejprve se však o vyrovnání pokoušel Jiří Hašek, zaskakující v roli kapitána za zraněného Baruse, jenž se svyým typickým způsobem prodral mezi obránci Hanáků, ale v zakončení neuspěl. První formaci vůbec prospěla změna a příchod Vymazala na post centra. Nejlépe se však dnes jevil třetí útok, který si také připsal zasloužené vyrovnání v 53. minutě. Po chybě Mory si vyměnil puk Meluzín s Antonovičem, jenž ještě nahrál svému kolegovi do vyložené šance, zkušený Meluzín však Žigárdyho ještě nepřekonal, avšak jeho střelu pohotově dorazil Jakub Orsava a fanoušci Draků šíleli nadšením.
Závěr třetiny se dokrával již opatrně z obou stran, oba týmy byly spokojeny s bodem, ikdyž větší touhu po vítězství zřejmě jevili domácí. Ti byli také aktivnější v prodloužení. Do podobné šance se znovu probojoval skvělý Hašek, ale zakončení mu opět nevyšlo, a tak došlo na samostatné nájezdy.
V nich neuspěli domácí Vosátko a Podešva, stejně se však vedlo i olomouckým Ministrovi s Davídkem. Jako první překonal Žigárdyho Jakub Hulva, ale poté uspěl i Polodna a začínalo se znovu. Pořadí se vyměnilo, a tak se jako první rozjel na Hyláka Polodna, který si však na šumperského čaroděje podruhé nepřišel. Na druhé straně však skvělý technik Hulva prostřelil Žigárdyho a mohly propuknout velké šumperské oslavy.
Draci sklidili velké ovace od zaplněných tribun zcela zaslouženě. Další utkání pak Šumperk odehraje již v pondělí v Táboře a pokud naši hokejisté budou předvádět podobné bojovné výkony i nadále, nezbývá než konstatovat, že budou v tabulce rychle stoupat.

Salith Šumperk - HC Olomouc 2:1 po sam. nájezdech


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.