Draci po deseti kolech prohráli

20. října 2010, 20:57, téma HOKEJ, Michal Šíma
Valašské Meziříčí - Na neoblíbeném stadionu ve Valašském Meziříčí se představili ve středu šumperští hokejisté.
Nepříjemní Bobři se letos sice potácejí v polovině druholigové tabulky a jen s obtížemi se vyrovnávají s odchodem klíčového útočníka Šebesty, avšak zvláště na domácí půdě jsou pokaždé těžkým protivníkem.

Také do utkání se Šumperkem vstoupili Valaši bez bázně a ujali se vedení již ve 4. minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec domácích Matějný. Draci ale disponují velmi silnou útočnou fází a za necelé dvě minuty vyrovnal nejproduktivnější bek soutěže Holík po pasu Meluzína - 1:1. V poslední minutě pak poslal favorita z podhůří Jeseníků poprvé v zápase do vedení Martin Ambruz. Jeho druhý gól po návratu do týmu znamenal vedení 2:1.

Ve druhé třetině však byli výrazně aktivnější Bobři. Ti díky dvojnásobné přesilové hře nejprve vyrovnali a ještě ve 25. minutě otočili vývoj utkání. První branku vstřelil Kostelňák tvrdou ranou a druhý zásah do šumperské sítě měl na svědomí zkušený Bacul z bezprostřední blízkosti.
To však ze zvratů v tomto duelu nebylo zdaleka vše. Ve 38. minutě se z rychlého brejku prosadil nejproduktivnější hráč ligy Velecký a bylo znovu vyrovnáno.

Na začátku třetí třetiny pak vrátil vedení na stranu Draků Fischer, bohužel ne na dlouho. Další přesilová hra pěti proti třem pro domácí, znamenala vyrovnání z hole Vašuta - 4:4. V 54. minutě tu byl navíc další obrat, jelikož Bacul svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu domácích. Dvě minuty před koncem pak definitivně utnul snahu Draků šestým gólem ValMezu Bokroš a bylo rozhodnuto.

Draci však stále zůstávají na prvním místě o bod před Opavou, avšak šest branek v síti by lídr kterékoliv ligy dostávat neměl, bez ohledu na podivná oslabení.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Salith Šumperk  6:4

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).