SPORT

Dračí pevnost dobyta Pískem

8. října 2011, 19:37, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po neuvěřitelných 43 zápasech šumperští hokejisté padli v domácím prostředí. Sklonit se museli před hráči Písku.
 Další důležité utkání první ligy dvou týmů z očekávané spodní poloviny tabulky přineslo smutný konec pro Šumperk. 
V prvních dvou třetinách byl však kromě hráčů na ledě jednou z ústředních postav sudí Pavlovič. Ten proměnil utkání v první a druhé periodě v nácvik přesilových her, kdy rozdal na obě strany neuvěřitelných 18 menších trestů a 1 do konce utkání. V první části hráli většinou ve čtyřech hosté, ale Draci nedokázali ani jednu nabízenou příležitost využít. Písku se vedlo stejně, ale ve svých dvou přesilovkách byl přece jen nebezpečnější a Boška musel několikrát hasit požár ve svém brankovišti.
Ve druhé části se naopak role obrátily. Draci hráli po většinu prostřední třetiny oslabeni o jednoho muže, a když se v polovině utkání přidal k pykajícímu Mičulkovi Hulva, hosté udeřili. Kanov našel Špergera a ten otevřel skóre. Draci však ještě do přestávky odpověděli stejnou mincí. Za faul na Sedláka byl vyloučen do konce utkání Polodna a poté šel sedět i Luňák. Ve dvojnásobné početní převaze nahrál Holík Bruncovi, který doklepl kotouč za Sedláčka - 1:1.
Ve třetí části píšťalka hlavního rozhodčího oněměla, a tak se poprvé v utkání hrálo delší dobu pět na pět. Draci byli aktivnějším celkem, ale vyložené příležitosti nepřicházely. Snad jen pokus Veleckého měl gólové parametry, ale Sedláček byl pozorný. Jediné vyloučení třetí části přišlo v 53. minutě na straně Draků. Faul Křetínského bohužel ztrestal Eberle, jenž napodruhé překonal Bošku a poslal hosty do vedení. 
Času na vyrovnání ubývalo a s Draky to vypadalo bledě. Definitivní tečku za nepodařeným zápasem udělal hostující Luňák, který v samém závěru trefil prázdnou branku při zoufalém tlaku Šumperka umocněném odvoláním Bošky.
Draci tak podlehli Písku 1:3. V tabulce sice zůstávají na devátém místě, ale pole za nimi se začíná povážlivě přibližovat, což vzhledem k dalšímu průběhu první ligy nevěstí nic dobrého. Šumperk totiž čeká v sobotu třaskavé derby v Olomouci a po domácím zápase s Benátkami série zápasů se samými těžkými vahami ligové tabulky. Možná právě tato pasáž víc napoví o možnostech svěřenců Radka Kučery.


Salith Šumperk - IHC Písek  1:3Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.10.2011 11:49
Titulek: hokej je tvrdá hra
Autor: Bobby Orr
129
102
Přidržte si helmy, pojedeme z kopce
Reagovat
Datum: 9.10.2011 13:23
Titulek: Mám dojem že už jedem ....
Autor: Fanda
41
Poslední zápasy to Drakům (hlavně venku)- nejde.A teď je doma "načal" i jeden "slabší" soupeř. Doufejme že se drakům forma vrátí!
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).