SPORT

Draci padli v Ústí

13. ledna 2010, 20:30, téma HOKEJ, Michal Šíma
Ústí nad Labem - Šumperští hokejisté si v 39. kole po výhře nad Olomoucí brousili zuby na dalšího favorita, lídra z Ústí nad Labem.
V minulých střetnutí těchto soupeřů se pokaždé radovali Lvi a nejinak tomu bylo tentokrát. Vysoké vítězství domácích se však nerodilo vůbec lehce.
Draci totiž odehráli výborné dvě třetiny a až v závěrečné dvacetiminutovce kapitulovali. Porážku neodvrátil ani obránce Kántor, jenž si prodloužil pobyt v týmu Šumperka v rámci hostování z Komety Brno.
V samotném zápase to byli po dvě třetiny hosté, kdo musel dotahovat. Skóre totiž otevřel již ve 4. minutě šumperský odchovanec, osmnáctiletý Orsava po přihrávce Hulvy. Vyrovnáno bylo v 10. minutě po souhře bratří Pšurných, kdy Danečka překonal Michal. Šumperk se však znovu ujal vedení. Zmatku mezi domácími beky dokonale využil Jakub Hulva a v souboji s Orctem se nemýlil - 1:2. Velmi důležité vyrovnání domácí stihli ještě do konce první třetiny. Střelcem byl tentokrát Roman Pšurný.
V polovině zápasu se naskytla hostům jedna z mnoha šancí v podobě přesilových her a Švaňhal stál po střele Mihalíka na správném místě ve správný čas - 2:3. Senzační vedení však Drakům opět nevydrželo dlouho. Za tři minuty do třetice a naposledy vyrovnal Šagát.
V závěrečné třetině se mělo rozhodnout a všechna šumperská srdce doufala v body. Bohužel, závěr utkání s Ústeckými Lvi byl pro Draky až příliš krutý.
Hned po dvaceti sekundách vyslal Němeček do úniku Pazourka a jeho branka se ukázala jako vítězná. Dobrý dojem z utkání si pak svěřenci trenéra Číhala pokazili dalšími čtyřmi puky v síti Danečka. Výsledek 8:3 je velmi nelichotivý vzhledem k výkonu Šumperka v prvních dvou třetinách, ale hokej se hraje na třetiny tři, což domácí jasně demonstrovali. Naštěstí, Chrudim podlehla doma Vrchlabí v prodloužení, a tak ztráta Draků narostla pouz na dva body.


HC Slovan Ústečtí Lvi - Salith Šumperk  8:3Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.1.2010 05:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Miroslav1
169
100
A draci si opět udělali ostudu... :-)))
Reagovat
Datum: 14.1.2010 08:16
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Petr
55
Po druhé třetině to vypadalo že se asi něco "peče". Ústí si to raději rozmyslelo!?
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).