SPORT

Draci ovládli i play-off druhé ligy

3. března 2011, 21:48, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - I ve třetím utkání dokázali šumperští hokejisté porazit Orlovou a zajistili si tak jediné místo v baráži pro účastníky východní skupiny.
 Draci stejně jako poslední dobou každý rok budou po sezóně ve druhé lize bojovat o postup o krok výš. Letos je však vítězství nad všemi vyzyvateli sladší o fakt, že se s takovým umístěním příliš nepočítalo. Šumperk však i tak dokázal ve finále překonat ambiciozní Orlovou a stanul opět na nejvyšším stupínku.

Třetí utkání však rozhodně nebylo jednoduché. Olejáři se po domácí porážce po nájezdech rozhodně nevzdali a první třetinu byli jednoznačně lepším týmem. Do vedení se hosté dostali zásluhou Studeného a jeho rány z úhlu, kterou zblízka překonal Štůralu. I nadále se Draci nemohli dostat do tempa, což koneckonců trvalo celé dvě třetiny, ale Štůrala za svá záda již žádný puk nepustil. Naopak se štěstí usmálo na domácí a Marek Haas ještě do přestávky vyrovnal díky velkému důrazu před Šafránkem.

Druhá třetina byla velice nervozní z obou stran a slabší chvilky si vybral i rozhodčí Skoupý, jenž několika nepřesnými výroky i porušením pravidel kvalitě utkání rozhodně nepřidal. Výsledkem několika infarktových minut však bylo pouze vyloučení Samiece do konce utkání za likvidační faul na Tesaříka.
V závěrečné dvacetiminutovce pak zaplněný šumperský stadion již sledoval obvyklou hru Draků. Rychlé a nápadité kombinace začínali pomalým orlovským bekům motat hlavu. V jedné přesilovce se navíc zpoza branky vytočil hrdina utkání Červenka a poslal domácí do vedení. Spolehlivý výkon Štůraly a soustředěná defenziva celého mužstva pak prakticky zabránila hostům vytvořit si souvislejší tlak. V posledních okamžicích potvrdil znovu Adam Červenka vítězství Šumperka střelou do prázdné branky.

Šumperští hokejisté tak vyhráli východní skupinu druhé ligy a čeká je baráž. Již nyní se však dá letošní sezóna hodnotit jako mimořádně úspěšná. Domácí neporazitelnost za celý rok je takřka neskutečným počinem a nejen toto, ale i například systém následující baráže až nápadně připomíná legendární ročník 1998 završený postupem...

Salith Šumperk - HC Plus Oil Orlová  3:1,  na zápasy 3:0 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.