SPORT

Draci otočili utkání v Havířově

2. února 2011, 23:03, téma HOKEJ, Michal Šíma
Havířov - Šumperští hokejisté si s předstihem zajistili první místo pro boje v play-off.
Opět ve značně kombinované sestavě nastoupili Draci k zápasu na horké půdě havířovského AZ. Nemocné Meluzína s Hulvou nahradili ve druhém útoku Fisher a nová tvář Vrdlovec, naopak v centru třetí formace se objevil znovu kanonýr Velecký.
Ústřední postavou prvních minut však byl brankář Tomáš Štůrala, jenž pochytal několik nebezpečných střel, leč na tu z 16. minuty z hole Maruny byl i on krátký. Havířov vedl a opticky měl více ze hry, na šance však bylo utkání více méně vyrovnané. Vyrovnat se podařilo Gewiesemu, který v přesilovce zaznamenal svůj první gól v seniorských soutěžích. On i Navrátil, věkem ještě dorostenci, musí vypomáhat šumperskému áčku při zranění stabilního beka Drtila, jenž laboruje se zlomeným malíčkem. 
Domácí se však ujali znovu vedení v polovině zápasu. Dva hráči, hrající minulou sezonu krátce i za Šumperk, Daneček a Potočný zařídili druhou branku Havířova. 
Ve třetí třetině ale stříleli góly jen hráči ve žlutém. Dračí obrat v utkání zařídili postupně Brunec dorážející Cinkovu střelu, Haas obkrouživší branku a Holík svojí tvrdou střelou. 
Konečné skóre 2:4 tak dokumentuje lépe zvládnuté klíčové pasáže zápasu ze strany Šumperka.  Na druhou Orlovou tak mají Draci náskok jedenácti bodů, přičemž odehrát zbývají pouhé tři zápasy. Jako nejpravděpodobněji se jeví jako čtvrtfinálový soupeř tým Opavy, jenž ztrácí na osmém místě na sedmý Hodonín pět bodů.

AZ Havířov - Salith Šumperk  2:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).