SPORT

Draci otevírají bránu 1. ligy

24. dubna 2009, 15:11, Michal Šíma
Draci otevírají bránu 1. ligy Šumperk - Již jen krůček zbývá šumperským hokejistům k postupu do první ligy. Ve čtvrtek Draci přehráli Milevsko a současný bodový zisk jim již může stačit k postupu.
Skvělý hokej, výborný doprovodný program a v neposlední řadě elektrizující atmosféra. To bylo k vidění ve čtvrtek na šumperském zimním stadionu.
Samotný zápas, na který byli fanoušci zvědaví nejvíce, byl jasnou záležitostí, i když hosté z Milevska se rozhodně nevzdali bez boje. Drakům se však oproti utkání s Táborem dařily přesilovky, což byl rozhodující aspekt zápasu. Hned v 6. minutě se po obkroužení branky hostujícího Svobody prosadil střelou po ledě Hulva - 1:0. Na druhé straně se však rovněž v početní výhodě prosadil umístěnou střelou Procházka, který vyrovnal. Naštěstí Draci dokázali do přestávky strhnout vedení na svou stranu. V 18. minutě doslova dotlačil Meluzínovu střelu za záda Svobody Petr Rozum - 2:1. Špatně bruslící obránci Milevska nestačili čelit rychlým šumperským útočníkům, kteří je nutili k faulům. A další nabídnutou převahu využil svou typickou ranou z kruhů Aleš Holík - 3:1.
Po první třetině se zdálo být skoro rozhodnuto, avšak nekoncentrovanost Draků způsobila, že tentokrát hned z kraje druhé třetiny ve vlastní přesilovce inkasovali. Do úniku se dostali Hamerle a Šperger, pro nějž nebyl problém trefit prázdnou branku po nahrávce svého part'áka. Za nedlouho však drama odmítnul Martin Ambruz. Domácí forvard si pěkně zpracoval nahození Sedláka a vtipně vykoupal Svobodu - 4:2. Ve 29. minutě přišel na řadu nejhezčí gól utkání. Velmi aktivní junior Žálčík se jako zkušený mazák vyháčkoval z obtížné pozice a krásnou střelou nedal Svobodovi šanci zasáhnout - 5:2.
V závěrečné dvacetiminutovce náskok Draků ještě navýšil Alexandr Hegegy po samostatném úniku. Se závěrečnou sirénou nastaly oslavy i s fanoušky na hrací ploše a nutno dodat, že je k tomu velmi pádný důvod. Draci jsou totiž již více než jednou nohou v první lize a jen obrovská shoda náhod by je mohla odsoudit na třetí, nepostupovou pozici. K postupu naopak stačí jakákoliv ztráta bodů Milevska, případně jakýkoliv bodový zisk Draků v posledním zápase v Táboře.

Salith Šumperk - HC ZVVZ Milevsko  6:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.