Draci otevírají bránu 1. ligy

24. dubna 2009, 15:11, Michal Šíma
Draci otevírají bránu 1. ligy Šumperk - Již jen krůček zbývá šumperským hokejistům k postupu do první ligy. Ve čtvrtek Draci přehráli Milevsko a současný bodový zisk jim již může stačit k postupu.
Skvělý hokej, výborný doprovodný program a v neposlední řadě elektrizující atmosféra. To bylo k vidění ve čtvrtek na šumperském zimním stadionu.
Samotný zápas, na který byli fanoušci zvědaví nejvíce, byl jasnou záležitostí, i když hosté z Milevska se rozhodně nevzdali bez boje. Drakům se však oproti utkání s Táborem dařily přesilovky, což byl rozhodující aspekt zápasu. Hned v 6. minutě se po obkroužení branky hostujícího Svobody prosadil střelou po ledě Hulva - 1:0. Na druhé straně se však rovněž v početní výhodě prosadil umístěnou střelou Procházka, který vyrovnal. Naštěstí Draci dokázali do přestávky strhnout vedení na svou stranu. V 18. minutě doslova dotlačil Meluzínovu střelu za záda Svobody Petr Rozum - 2:1. Špatně bruslící obránci Milevska nestačili čelit rychlým šumperským útočníkům, kteří je nutili k faulům. A další nabídnutou převahu využil svou typickou ranou z kruhů Aleš Holík - 3:1.
Po první třetině se zdálo být skoro rozhodnuto, avšak nekoncentrovanost Draků způsobila, že tentokrát hned z kraje druhé třetiny ve vlastní přesilovce inkasovali. Do úniku se dostali Hamerle a Šperger, pro nějž nebyl problém trefit prázdnou branku po nahrávce svého part'áka. Za nedlouho však drama odmítnul Martin Ambruz. Domácí forvard si pěkně zpracoval nahození Sedláka a vtipně vykoupal Svobodu - 4:2. Ve 29. minutě přišel na řadu nejhezčí gól utkání. Velmi aktivní junior Žálčík se jako zkušený mazák vyháčkoval z obtížné pozice a krásnou střelou nedal Svobodovi šanci zasáhnout - 5:2.
V závěrečné dvacetiminutovce náskok Draků ještě navýšil Alexandr Hegegy po samostatném úniku. Se závěrečnou sirénou nastaly oslavy i s fanoušky na hrací ploše a nutno dodat, že je k tomu velmi pádný důvod. Draci jsou totiž již více než jednou nohou v první lize a jen obrovská shoda náhod by je mohla odsoudit na třetí, nepostupovou pozici. K postupu naopak stačí jakákoliv ztráta bodů Milevska, případně jakýkoliv bodový zisk Draků v posledním zápase v Táboře.

Salith Šumperk - HC ZVVZ Milevsko  6:2

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.