SPORT

Draci ostudně ztratili body v Břeclavi

7. ledna 2009, 16:46, simi
Šumperk - Další obrovskou blamáž si po nedávné prohře ve Velkém Meziříčí připsali šumperští hokejisté. Ti ve 30. a posledním kole základní části druhé ligy prohráli v prodloužení na ledě předposlední Břeclavi. Favorit v šumperských dresech sice do utkání vstoupil podle plánu a ujal se vedení zásluhou spolupráce Novosada s Dubou, kdy druhý jmenovaný zakončoval, avšak domácí ještě do přestávky stačili vyrovnat. Břeclavský tahoun Barák zařídil remízový stav po první třetině.

Ve druhé dvacetiminutovce se očekával již jednoznačný průběh, ale nestalo se tak a Draci si do poslední třetiny odnášeli pouze jednobrankový náskok, o který se postaral znovu Lukáš Duba, kterému tentokrát asistoval Čížek a Osina.
Bohužel byl to opět Jakub Barák, kdo vrátil stav utkání do původní nerozhodné pozice. Domácímu střelci asistovali již v první minutě třetí třetiny Hrůza a Čikl. Stav 2:2 vydržel k překvapení všech až do závěrečné sirény. V prodloužení hraném ve čtyřech mužích v poli na obou stranách byla úspěšnější Břeclav, když půl minuty před koncem pětiminutového nastavení rozhodl o bodu navíc pro domácí Hrůza.
Břeclav tak porazila Šumperk 3:2 po prodloužení. Otázkou zůstává, co se děje se šumperskými hokejisty během venkovních utkáních se slabými soupeři, nebot' této nečekané porážce předcházel parádní výkon proti Prostějovu či vybojovaná výhra na ledě Vsetína. Porážka od Velkého Meziříčí z poloviny prosince tak dostala pokračování. Je záhadou, že si profesionální tým prošpikovaný na úroveň druhé ligy velkými hráči neporadí s celky krčícími se na samém chvostu ligové tabulky. Omluvou nemůže být malé hřiště ve Velkém Meziříčí ani nic jiného. Pro tyto výsledky, bez ohledu na předchozí dobré výkony ani možnosti kalkulace s postavením v tabulce pro nadstavbu, není omluva a hráči i vedení se tak nemůžou divit spekulacím veřejnosti o příliš výhodných kurzech sázkových společností na soupeře Draků. Před startem nadstavby systémem sudá-lichá se tak Draci nacházejí na třetím místě.

 

HC Břeclav - Salith Šumperk  3:2 pp


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).