Draci ostudně prohráli, o záchranu budou muset zabojovat

14. března 2012, 20:57, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci ostudně prohráli, o záchranu budou muset zabojovat Šumperk - Zápas proti poslednímu Mostu měl být pro šumperské hokejisty procházkou k potvrzení záchrany, stal se však noční můrou.
 Špatný výkon Draků, zejména v obraně a v zakončení, absolutně nehokejový a sprostě hrající soupeř, to byly parametry středeční holomajzny na Tyršově stadionu.
Hosté se dostali do vedení v 8. minutě, když ve vlastním oslabení nejprve ujel Tauš, který předložil kotouč nikým nehlídanému Heinischovi a ten poslal Most z první solidní akce do vedení. Vyrovnání si Draci zasloužili. Soupeře přehrávali ve všech směrech a nakonec Holík poslal puk na hůl Vrány, jenž pěknou tečí vyrovnal.
Ve druhé části trápení pokračovalo. Častá nedorozumění v rozehrávce i v útočném pásmu zapříčinila, že domácí vstřelili jen jeden gól zásluhou Brunce po přihrávce Hulvy - 2:1.
Ve třetí třetině se zdálo být vše rozhodnuté ve chvíli, když Ondráček utěšenou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poté si však Draci prakticky sami nechali dát gól, jelikož neodklidili puk z blízkosti své branky a Vaněk už měl snadnou práci - 3:2. Množství přesilovek zůstalo poté nevyužito a naopak Most z jediné početní výhody skóroval zásluhou Schussera - 3:3.
Neuběhla ani minuta a Heinisch projel pásmem Šumperka a přichystal přihrávku pro Tauše před prázdnou branku. Hosté vedli, Draci zkusili power-play, avšak Slavíček v poslední minutě definitivně rozhodl.
Šumperku tak protekl uklidňující zápas doslova mezi prsty. Neustále provokující Most, s nepochopitelně se chovajícími trenéry, kteří chtěli dokonce ukončit zápas, tak přišel k vítězství jako slepý k houslím. Důležitější však je, že Draci musí jeden ze zbývajících tří zápasů vyhrát, aby se zachránili. Beroun ztrácí už jen sedm bodů a z klidného závěru sezony se tak ještě může stát drama. Další pokus budou mít svěřenci Radka Kučery v pátek v Kadani.

Salith Šumperk - HC Most  3:5

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).