SPORT

Draci oplatili Bobrům porážku

15. prosince 2010, 21:06, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté udrželi sérii neporazitelnosti proti Valašskému Meziříčí, přičemž právě tým Bobrů se stal před mnoha zápasy posledním přemožitelem Draků.
 Asi nejmenší návštěva v letošní sezoně na šumperském zimním stadionu byla nejprve svědky křtu vánočního kalendáře Draků. Tento zápas byl bohužel již menší dohrou nedělního vítězství nad druhým Havířovem, a tak byla atmosféra na tribunách spíše komornější.
Ani domácí hokejisté promrzlé ochozy příliš nerozehřáli. Hned v úvodu měl totiž velkou šanci Bacul, leč Štůrala byl pozorný. Rychlé výpady Valmezu byly vůbec nezvykle častou podívanou. V zakončení však většina střelců Bobrů selhávala, naopak Štůrala zářil. Hokej se však hraje na góly a ty dávali Draci. Nejprve našel v 6. minutě rozjetého Matějku Meluzín a nejmladší člen prvního šumperského útoku z otočky překonal Vlachynského - 1:0. Zanedlouho se ukázal asi největší rozdíl mezi Valašským Meziříčím a Šumperkem v tomto utkání. Draci totiž chyby v defenzivě hostů dokázali potrestat a právě zaváhání v rozehrávce zužitkoval Adam Červenka, jenž předložil na zlatém podnose Veleckému druhou branku - 2:0.
Ve druhé třetině pak převzali domácí hokejisté otěže utkání definitivně. Zbytečná vyloučení Bobrů znamenala ve 26. minutě dvojnásobnou přesilovku, v níž se prosadil opět Velecký dorážkou nepovedené nahrávky - 3:0.
Štůrala v brance Draků držel čisté konto až do 44. minuty, kdy jej obránci nechali jako už několikrát úplně na holičkách a Bokroš snížil. Meziříčí se však k souvislejšímu tlaku nedostalo, navíc v 51. minutě přinesl definitivně klid na šumperské hokejky Brunec, jemuž krásně připravil pozici Ambruz.
Draci tak zdolali v nepříliš pohledném utkání Valašské Meziříčí a udrželi si pohodový náskok osmi bodů na druhý Havířov.

Salith Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí  4:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).