SPORT

Draci opět pod Kučerou zdolali Hradec po nájezdech

2. února 2013, 21:13, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Šumperští hokejisté odčinili nepovedené utkání s Litoměřicemi a pod staronovým koučem Radkem Kučerou nakonec udolali Hradec Králové v samostatných nájezdech.
Trenér Zdeněk Moták, který Kučeru nahradil před čtrnácti zápasy, skončil na vlastní žádost po blamáži s Litoměřicemi a vedení Draků se znovu ujal někdejší šumperský populární silový útočník. V sestavě prodi Hradci Králové původně počítal s Danielem Vrdlovcem, kterého však nakonec Slavie neuvolnila, a tak byl jedinou posilou v dresu domácích odchovanec šumperského hokeje Denis Kindl z třinecké juniorky.

Draci dostali jako první výhodu přesilovky, ale neproměnili ji. V deváté minutě udeřili hosté. Zukal zkoušel střílet, ale rána mu nesedla. Naneštěstí pro Šumperk se k puku dostal kapitán Královských lvů Tvrdík a překonal Štůralu. Bylo to ovšem naposledy, kdy skvěle chytající strážce šumperské branky kapituloval. Další branka i přes některé slibné příležitosi nepadla.

Prostřední část patřila více svěřencům Radka Kučery. Několik závarů před brankářem Luňákem ale brankou neskončilo, stejně jako se neujala Novotného střela nebo Červenkův bekhend. V samém závěru druhé třetiny rovněž neúspěšně pálil Holík. 

Chvíle domácího kapitána přišla ve 42. minutě. Aleš Holík se v přesilovce po Sedlákově ráně dostal k odstřelenému puku, nekompromisně jej poslal nad Luňákovo rameno a bylo vyrovnáno 1:1. Dramatický hokej pokračoval i nadále. Oba týmy mohly strhnout vedení na svou stranu. Diváci – včetně dvacítky fandů Hradce – se ale dočkali spravedlivé remízy a o bonusovém bodu muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.
 
V nastavení nejprve Plášek po Staňkově akci nepřekonal Luňáka. Lvi měli následně výhodu přesilové hry, v níž navíc bránící Haas zlomil hokejku. Výsledkem byl drtivý tlak hostů. Jednou dokonce zazvonila tyčka Štůralovy branky. Přesto došlo až na samostatné nájezdy. V nich uspěl ve druhé sérii domácí Hulva a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Ve třetí sérii potvrdil vítězství Draků Finsterle a Šumperk mohl slavit.

Radek Kučera tak znovu dovedl tým k vítězství na domácí půdě, podobně jako tomu bylo ve většině zápasů v první polovině sezóny. Další zápas čeká jeho svěřence ve středu v Benátkách.
 
Salith Šumperk – Královští Lvi Hradec Králové 2:1 po samostatných nájezdech


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2013 09:34
Titulek: Bez titulku
Autor: abcd
143
Honipuci jsou ostudou města, ta maškaráda s trenéry je velmi zábavná:-)
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.