Draci opět pod Kučerou zdolali Hradec po nájezdech

2. února 2013, 21:13, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Šumperští hokejisté odčinili nepovedené utkání s Litoměřicemi a pod staronovým koučem Radkem Kučerou nakonec udolali Hradec Králové v samostatných nájezdech.
Trenér Zdeněk Moták, který Kučeru nahradil před čtrnácti zápasy, skončil na vlastní žádost po blamáži s Litoměřicemi a vedení Draků se znovu ujal někdejší šumperský populární silový útočník. V sestavě prodi Hradci Králové původně počítal s Danielem Vrdlovcem, kterého však nakonec Slavie neuvolnila, a tak byl jedinou posilou v dresu domácích odchovanec šumperského hokeje Denis Kindl z třinecké juniorky.

Draci dostali jako první výhodu přesilovky, ale neproměnili ji. V deváté minutě udeřili hosté. Zukal zkoušel střílet, ale rána mu nesedla. Naneštěstí pro Šumperk se k puku dostal kapitán Královských lvů Tvrdík a překonal Štůralu. Bylo to ovšem naposledy, kdy skvěle chytající strážce šumperské branky kapituloval. Další branka i přes některé slibné příležitosi nepadla.

Prostřední část patřila více svěřencům Radka Kučery. Několik závarů před brankářem Luňákem ale brankou neskončilo, stejně jako se neujala Novotného střela nebo Červenkův bekhend. V samém závěru druhé třetiny rovněž neúspěšně pálil Holík.

Chvíle domácího kapitána přišla ve 42. minutě. Aleš Holík se v přesilovce po Sedlákově ráně dostal k odstřelenému puku, nekompromisně jej poslal nad Luňákovo rameno a bylo vyrovnáno 1:1. Dramatický hokej pokračoval i nadále. Oba týmy mohly strhnout vedení na svou stranu. Diváci – včetně dvacítky fandů Hradce – se ale dočkali spravedlivé remízy a o bonusovém bodu muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

V nastavení nejprve Plášek po Staňkově akci nepřekonal Luňáka. Lvi měli následně výhodu přesilové hry, v níž navíc bránící Haas zlomil hokejku. Výsledkem byl drtivý tlak hostů. Jednou dokonce zazvonila tyčka Štůralovy branky. Přesto došlo až na samostatné nájezdy. V nich uspěl ve druhé sérii domácí Hulva a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Ve třetí sérii potvrdil vítězství Draků Finsterle a Šumperk mohl slavit.

Radek Kučera tak znovu dovedl tým k vítězství na domácí půdě, podobně jako tomu bylo ve většině zápasů v první polovině sezóny. Další zápas čeká jeho svěřence ve středu v Benátkách.

Salith Šumperk – Královští Lvi Hradec Králové 2:1 po samostatných nájezdech

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2013 09:34
Titulek: Bez titulku
Autor: abcd
108
Honipuci jsou ostudou města, ta maškaráda s trenéry je velmi zábavná:-)
Reagovat

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).