Draci opět nezačali dobře

3. dubna 2009, 22:05, Michal Šíma
Šumperk - Jen co skončilo semifinále, na šumperské hokejisty čekal finálový soupeř. Orlová je překvapením letošního ročníku a bohužel překvapila i na úvod finálové série.
Našlapaný šumperský stadion byl svědkem prvního zápasu finálové série druhé ligy. Vítěz bude mít právo utkat se v kvalifikaci o první ligu s dvěma soupeři ze západní skupiny. Nejdřív ale bude muset vyhrát tři duely ve finále.
Hosté z Orlové přijeli s jasnou taktikou. Dobře bránit a vyrážet k rychlým protiútokům. Draci jim však udělali čáru přes rozpočet a svou úvodní pasivitou pustili hosty do tlaku. Ten byl také využit, když se již ve 2. minutě z dorážky prosadil Stránský. Draci se probudili a několikrát otestovali pozornost Šafránka v brance Slezanu. Za jeho záda však prošel jediný kotouč. Po nepovedené kombinaci na modré čáře Ondráček jen v nouzi nahodil puk bekendem a Zdeněk Novosad pohotovou tečí vyrovnal skóre zápasu. Do kabin však šli přece jen veseleji hosté. V poslední minutě před přestávkou vsítil rozdílovou branku Blatoň - 1:2.
Ve druhé třetině šla úroveň ospalého utkání snad ještě více dolů. Možná se projevila únava nebo bůhví co, ale takhle by finále jakékoliv ligy rozhodně vypadat nemělo. Prosazovat se i přesto začali Draci. Nejprve Ambruz dotlačil puk za Šafránka a vyrovnal na 2:2. A v 38. minutě poslal Šumperk do vedení Vymazal po nahrávce Meluzína - 3:2.
V poslední třetině se konečně začal hrát pořádný hokej. Draci sevřeli svého soka v jeho třetině s touhou definitivně rozhodnout, avšak Šafránek byl opět skvělý. V 53. minutě navíc došlo k vyrovnání, o které se postaral Škatula. Další góly pak již nepadly a utkání směřovalo do prodloužení. V něm měl šanci rozhodnout domácí Vymazal, ale jeho sólo skončilo střelou vedle. Nepsané pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Z nenápadné akce dokázal Škatula přihrát před branku Samiecovi, jenž překonal Danečka a rozhodl tak zápas.
Draci tak budou muset stejně jako se Vsetínem dotahovat, ale zatím situace není tak kritická jako byla v semifinále. Pokud však Šumperk zopakuje dnešní výkon, s úspěchem počítat nemůže, a proto doufejme, že naši hokejisté dají do zápasu ve Slezsku vše a vyrovnají stav série. Fanclub Drafans pořádá na toto utkání výjezd pro fanoušky Draků.

Salith Šumperk - HC Orlová  3:4 po prodloužení