SPORT

Draci nestačili na Ústí

29. října 2011, 20:25, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté na domácím ledě nedokázali sebrat body druhému ze dvou superfavoritů první ligy. Ústí nad Labem na rozdíl od Chomutova odváží z dračí sluje suverénní výhru.
Svěřenci Radka Kučery však nedali alespoň do poloviny utkání Lvům nic zadarmo. Úvod totiž vyšel Drakům na výbornou a již ve 4. minutě se ujali vedení. Plášek se snažil obkroužit branku soupeře a jeho práci dokončil Meluzín, jenž překonal Francouze v brance Ústí. O pět minut později však bylo vyrovnáno. Adam Sedlák vyslal tvrdý projektil, kterým nedal Štůralovi šanci - 1:1. Rychlý hokej se spoustou šancí se musel divákům líbit. O to víc, když domácí šli znovu do vedení. Ondráček dorazil střelu Mičulky a zaznamenal tak svoji první branku v sezoně. Poté však přišli nešťastné chvíle pro Šumperk. V 17. minutě srovnal za hosty krok Třetina tečovanou střelou a bylo to 2:2. Ve velké šanci pak nastřelil Mičulka jen držadlo Francouzovy hole a vzápětí poslal favorizované hosty poprvé do vedení Rod po přihrávce Vobořila.
Draci i přesto sehráli v první třetině dobrý part. Ve druhé části však Ústí od začátku vyvinulo velký tlak s cílem utkání definitivně zlomit odpor domácích. Štůrala nejprve vychytal Gureně a poté jej dokonce zachránila tyč. Na druhé straně ale neuspěl ani Plášek, a tak hosté znovu udeřili, když Pavlík překonal Štůralu na první pohled jednodušší střelou. Na něj vzápětí navázal Boháč a bylo v podstatě rozhodnuto. Do šumperské branky se postavil Boška, ale ani ten nevydržel do druhé přestávky s čistým kontem, když jej pokořil nestárnoucí Jan Alinč. 
Ve třetí třetině se zápas spíše jen dohrával. Na každé straně padlo ještě po jednom gólu, když na trefu domácího kapitána Holíka odpověděl Nahodil.
Draci tak nedokázali překvapit ústecké Lvi, avšak důležitější bude zřejmě středeční duel v Litoměřících.


Salith Šumperk - HC Slovan Ústeční Lvi  3:7


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).