SPORT

Draci nestačili na domácí Orlovou

8. ledna 2011, 21:17, téma HOKEJ, Michal Šíma
Orlová - Na ledě tradičního druholigového soupeře uzavřeli šumperští hokejisté základní část.
 Orlová v této sezoně patří k největším favoritům a aspirantům na postup o patro výše, avšak Draci vstupovali do utkání s náskokem čtrnácti bodů na Olejáře.
Ti ale disponují na druhou ligu nebývale silným kádrem a úvod zápasu jim vyšel na výbornou. Ve vlastním oslabení totiž otevřel skóre David Galvas po přihrávce od Ivana - 1:0. Druhou branku vsítil ani ne dvě minuty poté Moravec a s vyhlídkami Šumperka to vypadalo bledě. Ve 14. minutě však dokázal snížit Ambruz, jenž dokončil Holíkovu akci, a vzápětí dokonce vyrovnal nejlepší střelec ligy Velecký na 2:2.
Ve druhé třetině šli opět do vedení domácí, když Štůralu prostřelil další exdrak Hegegy po přečíslení tři na dva. Ve 26. minutě však bylo znovu vyrovnáno. Slabší chvilku si vybral nezkušený brankář Orlové Žídek a Ambruz trestal - 3:3. Od této chvíle hájil branku Orlové šumperský rodák a druholigovým soupeřům lépe známý Dušan Šafránek. Ten naneštěstí již za svá záda žádný puk nepustil. Vychytal i trestné střílení Červenky, jenž neuspěl se střelou mezi betony. V těchto chvílích se zápas zřejmě zlomil ve prospěch Orlové, jelikož poté skóroval na druhé straně Valchař a domácí po druhé třetině vedli.
V závěrečné dvacetiminutovce byli Olejáři lepším týmem a nedovolili Šumperku vyrovnat, přestože některé příležitosti pro hostující střelce se vyskytly. V závěru navíc využil přesilovou hru Ivan a bylo definitivně rozhodnuto. 
Orlová zdolala Draky 5:3, leč na pozici Šumperka se nemění zhola nic, jelikož Havířov prohrál v Novém Jičíně a ztrácí před startem nadstavby stále osm bodů.

HC Plus Oil Orlová - Salith Šumperk  5:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.