SPORT

Draci nestačili na Chomutov

17. září 2009, 15:52, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Ani ve svém druhém letošním zápase šumperští hokejisté body nezískali, i když je pravdou, že proti Chomutovu by byl bodový zisk překvapením.
Chomutov již několik sezon touží po postupu do extraligy a tomu odpovídá i kvalita svěřenců trenéra Rulíka. Hráči jako Skořepa, Duda nebo Kraft jsou velmi zvučná. Naproti tomu šumperská sestava prošpikovaná hráči z Třince byla ještě oslabena o Aleše Holíka, kterého nahradil Janis Andersons.

V prvních minutách utkání byl znát možná až přílišný respekt Draků z favorizovaného soupeře, ale Vojtek v domácí brance vše pochytal a naopak ke konci první části se ke slovu dostali i hráči ve žlutém a hra se částečně vyrovnala. Rychlostí nabitá první třetina tak skončila paradoxně bez branek.

Hned v úvodu druhého dějství se dostal Chomutov do vedení. Ve 21. minutě ujela trojice Duda, Procházka, Půlpán do přečíslení a posledně jmenovaný mohl pouze uklidit puk do prázdné branky. Ve 27. minutě bylo ještě hůř. Nejprve byl vyloučen za zdržování hry Andersons, k němuž se po chvíli přidal i zkušený Barus za zbytečný faul na polovině hřiště. S takovouto výhodou si zkušené týmy jako Chomutov většinou vědí rady a středeční večer nebyl vyjímkou. Po klasické kombinaci zvýšil na 0:2 Skořepa. Už už to vypadalo s nadějemi Draků bledě, avšak ve 39. minutě odměnil skvěle fandící domácí příznivce junior Jakub Orsava po drzé individuální akci - 1:2.

I na začátek třetí třetiny přišel tlak hostů, jenž však opět ztroskotal na Vojtkovi. Postupem času tak Chomutov rezignoval na snahu o navýšení náskoku a jal se raději bránit, což vyhovovalo domácím, nebot' měli více času na rozehrávku. Bohužel, ani závěrečná velká šance aktivního Vosátka vyrovnání nepřinesla, a tak si Šumperk po dobrém a hlavně bojovném výkonu neodnáší ze zápasu žádný bodový zisk. Odměnou pro Draky tak byl "pouze" bouřlivý aplaus od svých fanoušků, kteří poznali, že hráči nechali na ledě vše.

Salith Šumperk - KLH Chomutov  1:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.