SPORT

Draci nestačili na Beroun

19. března 2008, 01:49, simi
Šumperk - V předposledním kole první ligy se na ledě sestupujícího Šumperka představili již zachránění Medvědi z Berouna. Podle postavení v tabulce a zkušeností jednotlivých sestav se dala čekat převaha hostů. To nechtěli dopustit domácí, z nichž relativně dost hráčů teprve sbírá zkušenosti s mužskou kategorií.
Utkání začalo v komorní atmosféře, ve které vynikl snad jen krátký pokřik asi dvacetihlavého kotle šumperských nejvěrnějších fanoušků "Vítejte v pekle" adresovaný pro berounské hokejisty, co musel vyvolat úsměv snad na všech přítomných tvářích. V poměru k "důležitosti" utkání se však tribuny zaplnily docela slušně a byly svědky v první třetině nepříliš kvalitního hokeje. Více chuti do hry měli šumperští mladíci, ale byly to právě chyby Draků, které nabídly první příležitosti Medvědům z Berouna, avšak ty vychytal junior Peksa, hájící domácí svatyni. Bojující omlazený tým Šumperka na první a zkušeně, ale jakoby bez motivace hrající hosté na straně druhé, to byl obrázek, kterému byly svědky poloprázdné ochozy. Ty měly nejvíce důvodů k radosti paradoxně až o přestávce, kdy aplaudovaly deklarování vítězů 1.ligy juniorů. Šumperským juniorům bylo umožněno čestné kolečko a z rukou hejtmana olomouckého kraje RNDr. Kosatíka převzal kapitán Fischer pamětní pohár.
Na druhou třetinu si tak diváci museli počkat, ale bylo to příjemné čekání. 

Druhá třetina byla podobná té první. Snad jen brankových příležitostí bylo na obou stranách rozhodně více, než čemu odpovídal bezbrankový stav. Mezi největší patří únik Pekra, který postupoval sám na branku Berouna, ale nedal. Stejnou mincí oplatil na straně druhé Slížek, Peksa se však vyznamenal. Otěže zápasu pomalu, ale jistě přebírali Medvědi, nicméně museli být pořád ve střehu a čelit rychlým kontrům, jež měl na svědomí rychlík Stejskal se zkušeným Komínkem, ani jeden a ani nikdo další však nepochodil, a tak po druhé třetině svítil na světelné tabuli fotbalový výsledek 0:0.

Do závěrečné části hry vlétli hosté jako utržení z řetězu a po necelé minutě od začátku třetiny vstřelil Tvrzník po asistencích Jelínka s Kamešem vedoucí gól Medvědů. Domácí se ani nevzpamatovali a Peksa lovil puk z brány podruhé, kdy potrestal zmatek v šumperské obraně Jan Besser - 0:2. Po uspokojení ofenzivních choutek Berouna se ke slovu dostali Draci a následující pětiminutovku byli aktivnějším týmem, ale vyloženou šanci si nevytvořili a naopak na druhé straně potřetí udeřil Vlček, který za signalizovaného vyloučení zvýšil na 0:3. Přesně minutu poté však korigoval Antonovič po krásné přihrávce Malého na 1:3 a utkání se ještě nezdálo úplně ztracené. S tím ale nesouhlasil Tvrzník, jež svým druhým gólem v utkání upravil stav na 1:4. Dvě minuty nato ještě využil hostující Šinágl přesilovou hru a bylo vymalováno. Definitivní podobu výsledku udal na začátku 56. minuty Pavel po nahrávce Slížka. Beroun tak porazil Šumperk 6:1

Hokej Šumperk 2003  -  HC Berounští Medvědi
1 : 6
Branky: 47,28 Antonovič - 40,58 Tvrzník (Jelínek, Kameš), 41,59 Besser (Slížek), 46,28 Vlček (Jelínek), 51,35 Tvrzník (Šinágl), 53,22 Šinágl (Kameš), 55,01 Pavel (Slížek)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.3.2008 23:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
25
nebylo by lepsi psat jenom o vyhrach? ale to vlastne nehrozi...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).