SPORT

Draci nestačili ani na Třebíč

30. září 2009, 00:00, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Do situace, která by se již dala nazvat krizí, se dostali šumperští hokejisté.
Draci si ve středu brousili zuby na první domácí výhru, protože Třebíč je rozhodně tým, jenž by se zvláště doma porazit měl.
To se potvrdilo i během utkání. Hosté nehráli vůbec nic skvělého, jenže Šumperk jim vítězství doslova vnutil. V 8. minutě se prapodivným způsobem zpoza branky prosadil Káňa v přesilovce domácích. Draci však rychle vyrovnali díky trefě Sedláka, který si sjel od modré čáry a překonal Lva. V 15. minutě pak bylo ještě veseleji. Jiří Hašek prokázal, že spolu s Hulvou patří k rozhodně nejlepším a on speciálně nejbojovnějším Drakem. Po krásném průniku zakončil bekendem pod víko - 2:1. Byl to však opět Káňa, kdo vyrovnal. V 19. minutě byl Daneček krátký na sérii dorážek - 2:2.
To však drama teprve začínalo. V prostřední třetině se ujala zase vedení Třebíč. Nejprve se prosadil krásnou střelou Zahradník a poté po kombinaci Kania, leč ani dvoubrankové vedení Draky nezlomilo. Nejprve puk za záda Lva dotlačil Podešva a poté se mohl radovat dorážející Pekr - 4:4.
Bohužel, v třetí třetině celkově křečovitý výkon Draků vyvrcholil. Domácí sice chvílemi hráli skvěle, avšak místy byla hlavně rozehrávka a důraz vyloženě odfláklou zaležitostí. Množství šancí ve všech třetinách pochytal Lev a navíc když neuspěl ani v obrovské šanci Orsava, chopili se své příležitosti hosté. Větší důraz před brankou bezmocného Danečka projevil nejprve Látal a po chvilce Kania - 4:6. Velmi smolné utkání tak mají za sebou šumperští hokejisté. Třebíč dala jen dvě branky z vypracovaných šancí a zbytek z dorážek či chyb domácí obrany. Po šesti odehraných zápasech tak má Šumperk pouze čtyři body, což znamená setrvání v pásmu boje o udržení a tam Draky rozhodně vidět nechceme a ani tam podle síly kádru ani nepatří, avšak jména nejsou všechno, a tak Šumperk již podruhé prohrál s týmem, který byl co se týče individuálních kvalit rozhodně horší.

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  4:6Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).