SPORT

Draci nestačili ani na Třebíč

30. září 2009, 00:00, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Do situace, která by se již dala nazvat krizí, se dostali šumperští hokejisté.
Draci si ve středu brousili zuby na první domácí výhru, protože Třebíč je rozhodně tým, jenž by se zvláště doma porazit měl.
To se potvrdilo i během utkání. Hosté nehráli vůbec nic skvělého, jenže Šumperk jim vítězství doslova vnutil. V 8. minutě se prapodivným způsobem zpoza branky prosadil Káňa v přesilovce domácích. Draci však rychle vyrovnali díky trefě Sedláka, který si sjel od modré čáry a překonal Lva. V 15. minutě pak bylo ještě veseleji. Jiří Hašek prokázal, že spolu s Hulvou patří k rozhodně nejlepším a on speciálně nejbojovnějším Drakem. Po krásném průniku zakončil bekendem pod víko - 2:1. Byl to však opět Káňa, kdo vyrovnal. V 19. minutě byl Daneček krátký na sérii dorážek - 2:2.
To však drama teprve začínalo. V prostřední třetině se ujala zase vedení Třebíč. Nejprve se prosadil krásnou střelou Zahradník a poté po kombinaci Kania, leč ani dvoubrankové vedení Draky nezlomilo. Nejprve puk za záda Lva dotlačil Podešva a poté se mohl radovat dorážející Pekr - 4:4.
Bohužel, v třetí třetině celkově křečovitý výkon Draků vyvrcholil. Domácí sice chvílemi hráli skvěle, avšak místy byla hlavně rozehrávka a důraz vyloženě odfláklou zaležitostí. Množství šancí ve všech třetinách pochytal Lev a navíc když neuspěl ani v obrovské šanci Orsava, chopili se své příležitosti hosté. Větší důraz před brankou bezmocného Danečka projevil nejprve Látal a po chvilce Kania - 4:6. Velmi smolné utkání tak mají za sebou šumperští hokejisté. Třebíč dala jen dvě branky z vypracovaných šancí a zbytek z dorážek či chyb domácí obrany. Po šesti odehraných zápasech tak má Šumperk pouze čtyři body, což znamená setrvání v pásmu boje o udržení a tam Draky rozhodně vidět nechceme a ani tam podle síly kádru ani nepatří, avšak jména nejsou všechno, a tak Šumperk již podruhé prohrál s týmem, který byl co se týče individuálních kvalit rozhodně horší.

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  4:6Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.