SPORT

Draci nakonec zlomili Opavu a stále vedou

10. listopadu 2010, 21:11, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté měli před sebou ve středu duel s neoblíbeným soupeřem, opavským Slezanem.
 Opava většinou prokáže bruslařské kvality a jako jeden z mála týmů stačí Šumperku fyzicky. Slabší techniku nahrazuje tým ze Slezska obrovskou bojovností a je tak nepříjemným sokem pro každý celek, což potvrdil i ve středu na Tyršově stadionu.
Draci vyrukovali na Opavu tradičně s nátlakovou hrou, avšak úvodní gól ne a ne přijít. Trenčan chytal výborně a ikdyž se Slezan po dlouhé minuty jen bránil, šumperští střelci se prosadit nedokázali. Nejblíže ke gólu měl Matějka, ale ani nadvakrát položený beton Trenčana nepřekonal. Na druhé straně se Štůrala vysloveně nudil, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil Opava hrála nepatrně aktivně, avšak stále se spíše očekávala úder domácích. Ten přišel v polovině zápasu. Nejzkušenější útočník Draků Roman Meluzín z pravého křídla zamířil přesně a domácí se radovali. V 36. minutě navíc projel celé kluziště do skvělé formy se rozehrávající Červenka a bylo to o dva góly. Zanedlouho však Slezan snížil a zadělal tak na drama do závěrečné dvacetiminutovky. To však odmítl nejlepší střelec ligy Velecký a Šumperk znovu odskočil na bezpečný rozdíl.
V závěrečné dvacetiminutovce si konečně zachytal i Štůrala. Opavští hokejisté vystrčili růžky z obranné ulity a několikrát nebezpečně zahrozili, až se přecejen dočkali dalšího snížení. Tichý se prosadil střelou od modré čáry a s rozdělováním bodů to bylo opět nejisté. O možnost vyrovnání se však hosté sami připravili vlastní nedisciplinovaností, když zvláště naprosto zbytečný zákrok Černého na Štůralu znamenal dvojnásobnou přesilovku pro Šumperk. Draci si s těmito situacemi většinou vědí rady a i tentokrát se osvědčil klasicky vzorec, kdy pálil Holík a Červenka jeho projektil pohotově dorazil - 4:2. V samém závěru ještě ztrestal hrubku Slezanu Hulva a upravil tak konečné skóre na 5:2 pro domácí.
Draci tak zvítězili a udrželi si tříbodový náskok před Havířovem, který jen se štěstím porazil Břeclav. Na půdě tohoto soupeře pak odehrají další zápas i Draci, a to v sobotu.

Salith Šumperk - HC Slezan Opava  5:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.