SPORT

Draci na nájezdy porazili Orlovou

5. února 2009, 16:33, Michal Šíma
Draci na nájezdy porazili Orlovou Šumperk - Až samostatné nájezdy musely rozhodnout souboj prvního s druhým v tabulce druhé hokejové ligy.
Šlágr kola se uskutečnil v Šumperku, kde domácí Draci měli jedinečnou možnost dostat se před Orlovou do čela ligy. Domácí sice vyhráli, ale stalo se tak až po samostatných nájezdech, tudíž na prvním místě zůstává orlovský Slovan o bod před Šumperkem.

O dobrém výsledku pro hosty se největší měrou podílel famózní Dušan Šafránek v brance. Tento šumperský odchovanec, který se dostal do Orlové po působení v Havířově, dováděl šumperské střelce k šílenství, ale v nájezdech byli přece jen nakonec úspěšnější domácí.

V první třetině a vlastně v celém zápase však mělo utkání ještě jednoho "hrdinu". Velmi špatným a necitlivým odřízením zápasu doslova zkazil potencionální pěkný hokej sudí Smitka. Ten dokázal takřka nemožné a hned po pěti minutách hry, kdy si proti sobě v krátké době dokázal poštvat nejen oba tábory fanoušků, ale i obě střídačky. Jako na baletu si museli připadat ostatní aktéři utkání, kdy za každý vzájemný kontakt šel ten, či onen hráč za katr. Tento koncert rozhodčího Smitky však nenabídl příliš střeleckých příležitostí, což je paradoxní zvláště ve chvíli, kdy se hraje tři na tři na pusto prázdném kluzišti. Až v 16. minutě se konečně zaplněné tribuny dočkaly branky. V další přesilové hře našel od zadního mantinelu Duba najíždějícího Stejskala a šumperský rychlík propálil bezmocného Šafránka - 1:0.

Ve druhé třetině se hráči Orlové stáhli ještě více do obrany a vyráželi jen k rychlým brejkům, které však domácí beci dokázali pokrýt až na jedinou výjimku, kdy po špatném střídání Draků ujel zkušený Mintěl a krásným blafákem nedal Maláčovi šanci - 1:1. To ale jakoby nastartovalo Šumperk a hráči ve žlutém zasypali Šafránka sprškou střel, ze kterých se však ujala jediná. V 37. minutě se nádhernou tečí uvedl šumperskému publiku Jiří Hašek, nová posila z Třince, jenž usměrnil Vrtíkovu střelu za záda Šafránka - 2:1.

Poslední část hry se však Drakům nepovedla. Zbytečná komplikovanost v rozehrávce a také zvýšená aktivita hostů ve forčekování způsobily narůstající tlak Orlové, kdy poprvé ještě Maláče zachránila tyč, avšak v 51. minutě bylo definitivně vyrovnáno. Po další chybné rozehrávce, kterou měl na svědomí Sedlák, zachytil kotouč hostující obránce Prokop a utajenou střelou přes hráče vyrovnal na 2:2. V dalším průběhu zápasu ani v následném prodloužení už gól nepadl, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich se postavil do šumperské branky Daneček a hned na poprvé kapituloval, když jej překonal Kudláček. Další branku poté vsítil až Holík ve třetí sérii, kterou si domácí vynutili pokračování. A když hned v následující penaltě uspěl Hulva, vrátil se do svatyně Draků Maláč a úspěšným zákrokem zařídil bod navíc pro Draky.

Salith Šumperk - HC Orlová  3:2 po sn.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).