Draci na nájezdy porazili Orlovou

5. února 2009, 16:33, Michal Šíma
Draci na nájezdy porazili Orlovou Šumperk - Až samostatné nájezdy musely rozhodnout souboj prvního s druhým v tabulce druhé hokejové ligy.
Šlágr kola se uskutečnil v Šumperku, kde domácí Draci měli jedinečnou možnost dostat se před Orlovou do čela ligy. Domácí sice vyhráli, ale stalo se tak až po samostatných nájezdech, tudíž na prvním místě zůstává orlovský Slovan o bod před Šumperkem.

O dobrém výsledku pro hosty se největší měrou podílel famózní Dušan Šafránek v brance. Tento šumperský odchovanec, který se dostal do Orlové po působení v Havířově, dováděl šumperské střelce k šílenství, ale v nájezdech byli přece jen nakonec úspěšnější domácí.

V první třetině a vlastně v celém zápase však mělo utkání ještě jednoho "hrdinu". Velmi špatným a necitlivým odřízením zápasu doslova zkazil potencionální pěkný hokej sudí Smitka. Ten dokázal takřka nemožné a hned po pěti minutách hry, kdy si proti sobě v krátké době dokázal poštvat nejen oba tábory fanoušků, ale i obě střídačky. Jako na baletu si museli připadat ostatní aktéři utkání, kdy za každý vzájemný kontakt šel ten, či onen hráč za katr. Tento koncert rozhodčího Smitky však nenabídl příliš střeleckých příležitostí, což je paradoxní zvláště ve chvíli, kdy se hraje tři na tři na pusto prázdném kluzišti. Až v 16. minutě se konečně zaplněné tribuny dočkaly branky. V další přesilové hře našel od zadního mantinelu Duba najíždějícího Stejskala a šumperský rychlík propálil bezmocného Šafránka - 1:0.

Ve druhé třetině se hráči Orlové stáhli ještě více do obrany a vyráželi jen k rychlým brejkům, které však domácí beci dokázali pokrýt až na jedinou výjimku, kdy po špatném střídání Draků ujel zkušený Mintěl a krásným blafákem nedal Maláčovi šanci - 1:1. To ale jakoby nastartovalo Šumperk a hráči ve žlutém zasypali Šafránka sprškou střel, ze kterých se však ujala jediná. V 37. minutě se nádhernou tečí uvedl šumperskému publiku Jiří Hašek, nová posila z Třince, jenž usměrnil Vrtíkovu střelu za záda Šafránka - 2:1.

Poslední část hry se však Drakům nepovedla. Zbytečná komplikovanost v rozehrávce a také zvýšená aktivita hostů ve forčekování způsobily narůstající tlak Orlové, kdy poprvé ještě Maláče zachránila tyč, avšak v 51. minutě bylo definitivně vyrovnáno. Po další chybné rozehrávce, kterou měl na svědomí Sedlák, zachytil kotouč hostující obránce Prokop a utajenou střelou přes hráče vyrovnal na 2:2. V dalším průběhu zápasu ani v následném prodloužení už gól nepadl, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich se postavil do šumperské branky Daneček a hned na poprvé kapituloval, když jej překonal Kudláček. Další branku poté vsítil až Holík ve třetí sérii, kterou si domácí vynutili pokračování. A když hned v následující penaltě uspěl Hulva, vrátil se do svatyně Draků Maláč a úspěšným zákrokem zařídil bod navíc pro Draky.

Salith Šumperk - HC Orlová  3:2 po sn.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).