SPORT

Dračí mládež čeká boj o záchranu

12. ledna 2009, 01:40, simi
Dračí mládež čeká boj o záchranu Šumperk - Boj o záchranu v podání juniorů a bohužel zřejmě již jen boj o čest v případě dorostenců čeká na hokejové fanoušky v roce 2009.
Dorost mladých Draků se krčí na beznadějně poslední pozici, kdy na předposlední příčku ztrácí 8 bodů a na nějaké zlepšení to nevypadá ani po Novém roce. Volno mezi svátky totiž trenéři využili k přípravným zápasům s prvoligovými soupeři a ani Prostějov, ani Přerov nebyl šumperskými mladíky poražen. Ba naopak, místo zvýšení sebevědomí opor jako Prokopce a jiných, byly tyto zápasy věnovány spíše zkoušení mladých hráčů z osmé a deváté třídy. Nutno podotknout, že stávající tým nehraje v extralize důstojnou roli a bohužel nemá ani své nástupce. Šumperská mládež se postupně propadá a po sestupu dorostu, který je téměř nevyhnutelný, bude krizová situace po odchodu opor do mužů čekat i juniory.
Ti se zatím s premiérovou účastí v extralize potýkají solidním způsobem. Svěřenci trenéra Rutara drží dvacátou pozici a jejich cílem není nic jiného než záchrana, která se jeví v reálných obrysech.

Další dva cenné body získali junioři v pondělí po vítězství nad Olomoucí po samostatných nájezdech. Ve 14. minutě otevřel skóre Šoustal, a když se na začátku druhé třetiny trefil Malý, vypadalo to na poklidnou výhru. Proti byl ale olomoucký Pánek, který snížil a za nedlouho dokonce Mora zásluhou Frieba vyrovnala. V 52. minutě sice znovu strhl vedení na stranu Draků Přikryl, avšak ještě do konce zápasu bylo znovu vyrovnáno. Gól na 3:3 vstřelil Trojan. V prodloužení branka nepadla, a tak se rozhodovalo v atraktivních samostatných nájezdech, kde se rozhodujícím trestným střílením blýskl Michal Peška a rozhodl o osudu bodu navíc, který tak zůstal v Šumperku.

Salith Šumperk - HC Olomouc  4:3 po sn.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.