SPORT

Dračí mládež čeká boj o záchranu

12. ledna 2009, 01:40, simi
Dračí mládež čeká boj o záchranu Šumperk - Boj o záchranu v podání juniorů a bohužel zřejmě již jen boj o čest v případě dorostenců čeká na hokejové fanoušky v roce 2009.
Dorost mladých Draků se krčí na beznadějně poslední pozici, kdy na předposlední příčku ztrácí 8 bodů a na nějaké zlepšení to nevypadá ani po Novém roce. Volno mezi svátky totiž trenéři využili k přípravným zápasům s prvoligovými soupeři a ani Prostějov, ani Přerov nebyl šumperskými mladíky poražen. Ba naopak, místo zvýšení sebevědomí opor jako Prokopce a jiných, byly tyto zápasy věnovány spíše zkoušení mladých hráčů z osmé a deváté třídy. Nutno podotknout, že stávající tým nehraje v extralize důstojnou roli a bohužel nemá ani své nástupce. Šumperská mládež se postupně propadá a po sestupu dorostu, který je téměř nevyhnutelný, bude krizová situace po odchodu opor do mužů čekat i juniory.
Ti se zatím s premiérovou účastí v extralize potýkají solidním způsobem. Svěřenci trenéra Rutara drží dvacátou pozici a jejich cílem není nic jiného než záchrana, která se jeví v reálných obrysech.

Další dva cenné body získali junioři v pondělí po vítězství nad Olomoucí po samostatných nájezdech. Ve 14. minutě otevřel skóre Šoustal, a když se na začátku druhé třetiny trefil Malý, vypadalo to na poklidnou výhru. Proti byl ale olomoucký Pánek, který snížil a za nedlouho dokonce Mora zásluhou Frieba vyrovnala. V 52. minutě sice znovu strhl vedení na stranu Draků Přikryl, avšak ještě do konce zápasu bylo znovu vyrovnáno. Gól na 3:3 vstřelil Trojan. V prodloužení branka nepadla, a tak se rozhodovalo v atraktivních samostatných nájezdech, kde se rozhodujícím trestným střílením blýskl Michal Peška a rozhodl o osudu bodu navíc, který tak zůstal v Šumperku.

Salith Šumperk - HC Olomouc  4:3 po sn.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.