SPORT

Draci měli více štěstí než rozumu

27. listopadu 2008, 15:49, simi
Draci měli více štěstí než rozumu Šumperk - Jako souboj dvou mužů v brankách svých týmů se jevilo utkání 21. kola druhé ligy ledního hokeje, kdy se na šumperském stadionu představili domácí Draci a Technika Brno.
Oba brankáři se měli po celý zápas co ohánět. Pavlové Maláč na straně domácích a Nešťák na straně vysokoškoláků. Strážce šumperské branky měl mnohem více práce v první třetině, kdy Technika na domácí profesorsky hrající celek doslova vlétla a právě pouze díky Maláčovi zůstalo jen u jednoho gólu v brance Draků. Ten vstřelil z trestného střílení, nařízeného za jasný faul Ondráčka, Jan Korotvička. Hráč, co se v loňské sezoně marně zkoušel probít do prvoligové sestavy Draků. Šumperští hokejisté ale nadále nestíhali výborně bruslícím Brňanům a jen díky štěstí a Maláčovi neprohráli třetinu větším rozdílem.

V prostřední části hry to byli pro změnu zase Draci, kdo si vytvářel šance a shodně jako Technika také využili pouze jedné z mnoha příležitostí. Odražený puk se v přesilové hře nachomýtnul k Bruncovi, který měl již snadnou práci s doklepnutím černého nesmyslu do Nešťákovy klece.
Závěrečná dvacetiminutovka se nesla ve vzrůstajícím počtu přesilovek na obou stranách. Nervozity přibývalo, a tak se Draci i přes někdy doslova buldočí snahu nedokázali prosadit a byla to naopak Technika, kdo se pouštěl do nebezpečných protiútoků. Nakonec 21 vteřin před koncem rozhodla štěstěna o tom, že tři body si odnesou domácí.

Martin Ambruz převzal kotouč od Maláče, avšak jeho pokus o sólo byl zastaven již na červené čáře v důsledku zakopnutí a šumperskému forvardovi nezbylo než rezignovaně nahodit puk bekhendem na bránu. Skákavý kotouč, jemuž pomohl špatný led, skončil k údivu všech v brance. Pavel Nešťák, doposud nejlepší muž zápasu, pustil střelu, která se střelou ani nazvat nedá. Neskutečné štěstí na straně domácích a strašná smůla na straně Brna. Takový je prostě hokej a nutno dodat, že podobný gól dostal snad každý brankář.

Velké oslavy šumperských tak zapříčinil špatný odskok na hranu dopadnuvšího kotouče. Nutno ale poznamenat, že za morálku, s jakou se v poslední třetině hnali za vítězstvím domácí borci, kteří hráli prakticky na pět obránců, neboť mladíci Zacpálek a Fryč nedostávali šanci v početních nerovnostech, je výhra Šumperku zasloužená, ať už by rozhodující gól padl jakkoliv.

Salith Šumperk - VSK Technika Brno  2:1

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).