SPORT

Draci málem překvapili Ústí

23. listopadu 2009, 21:16, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Souboj domácího Davida proti Goliášovi přineslo vložené pondělní kolo první hokejové ligy.
Předposlední Šumperk proti lídrovi z Ústí nad Labem. Po dlouhou dobu dění na ledě vypovídalo o postavení v tabulce, chvílemi se rozdíl zdál možná ještě větší.

V úvodní třetině se zezačátku hrál solidní hokej, přičemž činit se musel především Hylák v brance domácích, ale i Draci občas vytrhli Orcta z klidu. Skóre však zaslouženě otevřeli hosté, když ve 12. minutě propadlo za Hyláka nahození Kříže od modré čáry. Jednalo se o vyústění tlaku Lvů, jenž trval po celou první část. Nejvíce se kvalitativní rozdíl mezi mužstvy jevil zejména při přesilovkách domácích, když se téměř ani nezabydleli v útočném pásmu, Vyrovnat mohl sice z ojedinělé šance Antonovič, leč ten svoji příležitost v předbrankovém prostoru prováhal.


Ve druhém dějství hosté sice trochu polevili, ale ještě nezklouzli k úplně profesorské hře jako v závěrečné části. Přesto si Draci nechali dát dvě velmi zbytečné branky, jež je v konečném účtování nakonec hodně mrzely. Nejprve si Zukal hrál příliš dlouho s kotoučem, což je nešvar takřka všech šumperských beků, ztratil jej ve středním pásmu a Klobouček nic nevymýšlel a nechytatelnou dělovkou prostřelil betony Hyláka - 0:2. Poté si nechala domácí obrana nepochopitelně za zády zkušeného Pavla Janků, a ten se v samostatném nájezdu nemýlil - 0:3.

Utkání se zdálo být rozhodnuté, a tak se Ústí nikam nehnalo, ale svůj náskok si hlídalo až příliš lehkovážně, čehož Draci využili. V 45. minutě ve dvojnásobné přesilovce napřáhl Rimmel a bylo to 1:3. Ani tato branka nijak neotřásla velkým sebevědomím hostů, kteří opět jakmile zabrali tak byli lepším týmem, avšak v tempu rozhodně čtyři ústecké formace nebyly a zákonitě tak přišel trest. Velmi št'astnou trefu si připsal Švaňhal po bekendovém nahození Sedláka a minutu a půl před koncem to vypadalo na drama. V něm měl senzační vyrovnání na holi Podešva, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

Ústí si tak odvezlo ze Šumperka povinné tři body, ikdyž se o ně muselo v závěru strachovat. Domácí si naopak znovu dokázali, že hrát se dá s každým, a proto je mlže jen mrzet jejich odevzdaný výkon z prvních dvou třetin. V kontextu dalších výsledků pak Draci bohužel padají na poslední místo a ze středečního duelu v Benátkách jim povinnost velí bodovat.

Salith Šumperk - HC Slovan Ústeční Lvi 2:3Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).