Draci málem překvapili Ústí

23. listopadu 2009, 21:16, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Souboj domácího Davida proti Goliášovi přineslo vložené pondělní kolo první hokejové ligy.
Předposlední Šumperk proti lídrovi z Ústí nad Labem. Po dlouhou dobu dění na ledě vypovídalo o postavení v tabulce, chvílemi se rozdíl zdál možná ještě větší.

V úvodní třetině se zezačátku hrál solidní hokej, přičemž činit se musel především Hylák v brance domácích, ale i Draci občas vytrhli Orcta z klidu. Skóre však zaslouženě otevřeli hosté, když ve 12. minutě propadlo za Hyláka nahození Kříže od modré čáry. Jednalo se o vyústění tlaku Lvů, jenž trval po celou první část. Nejvíce se kvalitativní rozdíl mezi mužstvy jevil zejména při přesilovkách domácích, když se téměř ani nezabydleli v útočném pásmu, Vyrovnat mohl sice z ojedinělé šance Antonovič, leč ten svoji příležitost v předbrankovém prostoru prováhal.

Ve druhém dějství hosté sice trochu polevili, ale ještě nezklouzli k úplně profesorské hře jako v závěrečné části. Přesto si Draci nechali dát dvě velmi zbytečné branky, jež je v konečném účtování nakonec hodně mrzely. Nejprve si Zukal hrál příliš dlouho s kotoučem, což je nešvar takřka všech šumperských beků, ztratil jej ve středním pásmu a Klobouček nic nevymýšlel a nechytatelnou dělovkou prostřelil betony Hyláka - 0:2. Poté si nechala domácí obrana nepochopitelně za zády zkušeného Pavla Janků, a ten se v samostatném nájezdu nemýlil - 0:3.

Utkání se zdálo být rozhodnuté, a tak se Ústí nikam nehnalo, ale svůj náskok si hlídalo až příliš lehkovážně, čehož Draci využili. V 45. minutě ve dvojnásobné přesilovce napřáhl Rimmel a bylo to 1:3. Ani tato branka nijak neotřásla velkým sebevědomím hostů, kteří opět jakmile zabrali tak byli lepším týmem, avšak v tempu rozhodně čtyři ústecké formace nebyly a zákonitě tak přišel trest. Velmi št'astnou trefu si připsal Švaňhal po bekendovém nahození Sedláka a minutu a půl před koncem to vypadalo na drama. V něm měl senzační vyrovnání na holi Podešva, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

Ústí si tak odvezlo ze Šumperka povinné tři body, ikdyž se o ně muselo v závěru strachovat. Domácí si naopak znovu dokázali, že hrát se dá s každým, a proto je mlže jen mrzet jejich odevzdaný výkon z prvních dvou třetin. V kontextu dalších výsledků pak Draci bohužel padají na poslední místo a ze středečního duelu v Benátkách jim povinnost velí bodovat.

Salith Šumperk - HC Slovan Ústeční Lvi 2:3

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).