SPORT

Draci mají za sebou první dva přípravné zápasy

14. srpna 2012, 21:08, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – První dva přípravné duely odehráli šumperští hokejisté. Svěřenci Radka Kučery ve čtvrtek v Novém Jičíně porazili polské Jastrzebie po samostatných nájezdech, stejným způsobem v úterý naopak podlehli týmu Rebelové Havlíčkova Brodu.

Šumperk zkouší řadu nových hráčů. Mezi zajímavá jména patří například obránce Ján Vrtík, který se v tomto družstvu objevil již dříve, nebo útočník Miroslav Škumát. V utkání s Novým Jičínem proto nehráli Aleš Holík a Jakub Hulva.

Polský tým, jenž je tradičním přípravným soupeřem Šumperka, vedl známý český útočník Richard Král, který sám vsítil dvě branky. Za Draky se postupně prosadili Blinka, Cink, Vrdlovec a Vrána. Rozhodující samostatný nájezd si připsal – podobně jako tomu bylo u většiny zápasů v minulé sezoně – Daniel Vrdlovec. 

V úterý nastoupili šumperští hokejisté k druhému přípravnému utkání, tentokrát na ledě Havlíčkova Brodu. Prvoligový soupeř před sezonou posílil o zkušeného útočníka Endála, který byl na ledě hodně vidět. Ze šumperské sestavy odpočívali obránce Sedlák a útočník Plášek. Hlavní postavou tak byl hostující brankář Štůrala. Jednička Draků zmarnila spoustu šancí soupeře a byla základem pro dobrý výsledek. O první dvě branky se v úvodu první třetiny postaral Vrdlovec, evidentně ve střelecké formě. Ještě před polovinou první třetiny se však sám před brankou Šumperka ocitnul Polodna a snížil skore. Před přestávkou navíc tentýž hráč v přesilové hře vyrovnal. 

Ve druhé části se oba celky dostaly k několika šancím, ale Štůrala i Dolejš předvedli výborné zákroky. Těsně před druhou přestávkou se k dorážce dostal mladý hostující forvard Prokopec a poslal Draky do opětovného vedení. 

Průběžný výsledek mohl zvýšit Mečiar po chybě domácího kapitána Moravy, ale netrefil přesně. Po několika šancích se Rebelové dočkali vyrovnání v 50. minutě. Vondráček překonal Štůralu střelou pod horní tyčku. 

O výsledku nerozhodného utkání tak rozhodly samostatné nájezdy. V nich dali havlíčkobrodští hokejisté tři branky z pěti pokusů, zatímco Draci o jeden méně. Trefy Škumáta a Hulvy na vítězství nestačily. 

Příští přípravné a první letošní domácí utkání sehrají svěřenci trenéra Radka Kučery ve čtvrtek s Hradcem Králové.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).