SPORT

Draci konečně vyhráli

8. října 2008, 06:12, simi
Draci konečně vyhráli Po dlouhém půstu se snad přece jen šumperští hokejisté rozjíždí k výkonům, které se očekávaly. V pikantním derby proti Uničovu konečně dokázali zužitkovat příležitosti, jenž si vytvořili, naopak hosté ztroskotali na výborném Maláčovi.
V dresu doposud třetího týmu druholigové tabulky Uničova nastoupila celá řada exšumperáků. Hráči jako Pekr, Jurča nebo Tihlář byli v Šumperku jaksi navíc, ovšem Uničov v dosavadním průběhu sezony vedli od vítězství k vítězství. I proto se vzhledem k neuspokojivým výsledkům Draků očekávalo napínavé utkání.
Úvodní minuty naplňovaly předpoklady, kdy si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit pořádnou příležitost. Oba brankáři zatím působili jistě a nedovolili pohnout stavem utkání žádnému ze střelců. To se podařilo až v 10. minutě Holíkovi. Ten dorazil kotouč do sítě po střele Ambruze a poslal tak Draky do vedení 1:0. Poté měli územní převahu domácí, ale větší šance na skórování si vytvořili hráči Uničova, kteří ovšem narazili na Maláče v brance Šumperku. První třetinu tak vyhráli Draci 1:0.
Ti také vstoupili lépe do prostřední části hry a už v 23. minutě zvyšoval na 2:0 Novosad. V polovině utkání se znovu prosadili šumperští hokejisté. V přesilové hře nahodil puk na bránu Osina a jemná teč Hulvy znamenala již tříbrankové vedení, a když na konci druhé třetiny ujel ve vlastním oslabení Vymazal a předložil kotouč Stejskalovi, který se nemýlil, utkání bylo rozhodnuté.
Do závěrečného dějství vstoupil sice Uničov s vírou ve vylepšení výsledku, ale branka kanadské posily Raymonda byla jen malou kaňkou na výkonu Draků. V 47. minutě zvýšil sporným gólem Vymazal na 5:1. Před touto střelou byl totiž atakován Tihlář v brance Uničova, který tak mohl jen bezmocně sledovat, jak puk z hole Vymazala míří do branky a sudí Kareš tento gól uznal. Těžko říct, jestli má rozhodčí v tomto verdiktu čisté svědomí. Od tohoto okamžiku začalo být na ledě rušno a pro tvrdé až zákeřné zákroky nechodili zejména uničovští příliš daleko. Draci v poklidu bránili a vítězství nepokazily ani dvě trefy Uničova, konkrétně Jurči a Handla, protože ještě předtím zvyšoval po nahrávce Hulvy Brunec.
Šumperští hokejisté tak porazili Uničov 6:3 a věřme, že se tímto výsledkem odrazí k místům v tabulce, na která patří. 

Salith Šumperk - HC Uničov  6:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).