Draci konečně vyhráli

8. října 2008, 06:12, simi
Draci konečně vyhráli Po dlouhém půstu se snad přece jen šumperští hokejisté rozjíždí k výkonům, které se očekávaly. V pikantním derby proti Uničovu konečně dokázali zužitkovat příležitosti, jenž si vytvořili, naopak hosté ztroskotali na výborném Maláčovi.
V dresu doposud třetího týmu druholigové tabulky Uničova nastoupila celá řada exšumperáků. Hráči jako Pekr, Jurča nebo Tihlář byli v Šumperku jaksi navíc, ovšem Uničov v dosavadním průběhu sezony vedli od vítězství k vítězství. I proto se vzhledem k neuspokojivým výsledkům Draků očekávalo napínavé utkání.
Úvodní minuty naplňovaly předpoklady, kdy si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit pořádnou příležitost. Oba brankáři zatím působili jistě a nedovolili pohnout stavem utkání žádnému ze střelců. To se podařilo až v 10. minutě Holíkovi. Ten dorazil kotouč do sítě po střele Ambruze a poslal tak Draky do vedení 1:0. Poté měli územní převahu domácí, ale větší šance na skórování si vytvořili hráči Uničova, kteří ovšem narazili na Maláče v brance Šumperku. První třetinu tak vyhráli Draci 1:0.
Ti také vstoupili lépe do prostřední části hry a už v 23. minutě zvyšoval na 2:0 Novosad. V polovině utkání se znovu prosadili šumperští hokejisté. V přesilové hře nahodil puk na bránu Osina a jemná teč Hulvy znamenala již tříbrankové vedení, a když na konci druhé třetiny ujel ve vlastním oslabení Vymazal a předložil kotouč Stejskalovi, který se nemýlil, utkání bylo rozhodnuté.
Do závěrečného dějství vstoupil sice Uničov s vírou ve vylepšení výsledku, ale branka kanadské posily Raymonda byla jen malou kaňkou na výkonu Draků. V 47. minutě zvýšil sporným gólem Vymazal na 5:1. Před touto střelou byl totiž atakován Tihlář v brance Uničova, který tak mohl jen bezmocně sledovat, jak puk z hole Vymazala míří do branky a sudí Kareš tento gól uznal. Těžko říct, jestli má rozhodčí v tomto verdiktu čisté svědomí. Od tohoto okamžiku začalo být na ledě rušno a pro tvrdé až zákeřné zákroky nechodili zejména uničovští příliš daleko. Draci v poklidu bránili a vítězství nepokazily ani dvě trefy Uničova, konkrétně Jurči a Handla, protože ještě předtím zvyšoval po nahrávce Hulvy Brunec.
Šumperští hokejisté tak porazili Uničov 6:3 a věřme, že se tímto výsledkem odrazí k místům v tabulce, na která patří.

Salith Šumperk - HC Uničov  6:3