Draci konečně vyhráli

8. října 2008, 06:12, simi
Draci konečně vyhráli Po dlouhém půstu se snad přece jen šumperští hokejisté rozjíždí k výkonům, které se očekávaly. V pikantním derby proti Uničovu konečně dokázali zužitkovat příležitosti, jenž si vytvořili, naopak hosté ztroskotali na výborném Maláčovi.
V dresu doposud třetího týmu druholigové tabulky Uničova nastoupila celá řada exšumperáků. Hráči jako Pekr, Jurča nebo Tihlář byli v Šumperku jaksi navíc, ovšem Uničov v dosavadním průběhu sezony vedli od vítězství k vítězství. I proto se vzhledem k neuspokojivým výsledkům Draků očekávalo napínavé utkání.
Úvodní minuty naplňovaly předpoklady, kdy si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit pořádnou příležitost. Oba brankáři zatím působili jistě a nedovolili pohnout stavem utkání žádnému ze střelců. To se podařilo až v 10. minutě Holíkovi. Ten dorazil kotouč do sítě po střele Ambruze a poslal tak Draky do vedení 1:0. Poté měli územní převahu domácí, ale větší šance na skórování si vytvořili hráči Uničova, kteří ovšem narazili na Maláče v brance Šumperku. První třetinu tak vyhráli Draci 1:0.
Ti také vstoupili lépe do prostřední části hry a už v 23. minutě zvyšoval na 2:0 Novosad. V polovině utkání se znovu prosadili šumperští hokejisté. V přesilové hře nahodil puk na bránu Osina a jemná teč Hulvy znamenala již tříbrankové vedení, a když na konci druhé třetiny ujel ve vlastním oslabení Vymazal a předložil kotouč Stejskalovi, který se nemýlil, utkání bylo rozhodnuté.
Do závěrečného dějství vstoupil sice Uničov s vírou ve vylepšení výsledku, ale branka kanadské posily Raymonda byla jen malou kaňkou na výkonu Draků. V 47. minutě zvýšil sporným gólem Vymazal na 5:1. Před touto střelou byl totiž atakován Tihlář v brance Uničova, který tak mohl jen bezmocně sledovat, jak puk z hole Vymazala míří do branky a sudí Kareš tento gól uznal. Těžko říct, jestli má rozhodčí v tomto verdiktu čisté svědomí. Od tohoto okamžiku začalo být na ledě rušno a pro tvrdé až zákeřné zákroky nechodili zejména uničovští příliš daleko. Draci v poklidu bránili a vítězství nepokazily ani dvě trefy Uničova, konkrétně Jurči a Handla, protože ještě předtím zvyšoval po nahrávce Hulvy Brunec.
Šumperští hokejisté tak porazili Uničov 6:3 a věřme, že se tímto výsledkem odrazí k místům v tabulce, na která patří.

Salith Šumperk - HC Uničov  6:3

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.