SPORT

Draci jsou ve finále!

1. dubna 2009, 13:10, Michal Šíma
Šumperk - Rozhodující utkání semifinálové série mezi domácím Šumperkem a Vsetínem se změnilo v exhibici Draků.
Měl to být zápas na život a na smrt, avšak Valaši potvrdili předpoklady veřejnosti, že jim od třetího zápasu chybí fyzické a po domácí prohře i psychické síly vzepřít se favoritovi.

Draci do utkání doslova vlétli. Zatímco se ještě před halou mačkaly skupiny pozdě příchozích, hráči v modrém už rozhodli o osudu utkání. Nejprve se 25 sekund po úvodním buly utrhla dvojice Brunec - Hulva v protiútoku dva na jednoho, přičemž první jmenovaný přihrával a Jakub Hulva otevřel skóre - 1:0. Přesně půl minuty poté se v podobném přečíslení ocitla hned trojice šumperských útočníků. Finální fázi obstaral Novosad, jenž nahrál Drábkovi a bylo to 2:0. Po time outu Vsetína se dostali do hry i hosté, leč Daneček byl jistý a naopak na druhé straně mohl zvýšit Vymazal, kterého však vychytal Plšek. Gólman hostů však ve své brance nevydržel ani do konce první třetiny. Na 3:0 zvýšil svou typickou akcí Aleš Holík a zanedlouho přidal čtvrtou branku chytrou tečí Alexandr Hegegy. To už hrdinu prvních dvou zápasů Plška rozlítilo natolik, že přenechal své místo v brance juniorovi Hromadovi.

V dalších dvou třetinách pak byly zcela zaplněné tribuny šumperského stadionu svědky hokejové nudy, ale vlastně se není čemu divit. Vsetín se nezmohl téměř na nic a domácí se do útoku také zbytečně nehrnuli. Ve druhé třetině zvýšil na 5:0 Domian střelou z mezikruží a v závěrečné dvacetiminutovce dovršili jednoznačné vítězství Draků Sedlák a Meluzín.

Šumperk tak porazil Vsetín 7:0 a v celé sérii 3:2. Ve finále bude Draky čekat Orlová a první utkání se hraje již tento pátek v Šumperku.

Salith Šumperk - VHK Vsetín  7:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.