SPORT

Draci jsou v zajímavé klubové společnosti, extraligu mají začít proti silnému Havířovu

26. června 2019, 11:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Draci jsou v zajímavé klubové společnosti, extraligu mají začít proti silnému Havířovu Šumperk – Do zajímavé společnosti se dostali hokejisté Šumperka. V nově vytvořené extralize juniorů budou čelit protivníkům z celé republiky, přičemž mezi největší favority patří Vsetín, Havířov a Přerov.

Nad druhou nejvyšší soutěží bude čnít prestižnější liga akademií. Zmíněné moravské kluby musely honosnější patro vyklidit i přes skutečnost, že v minulé sezóně mezi elitou obstály více než dobře a nepotkal je sestupový osud. Na základě toho podaly podnět ke svazové arbitráži a pohrozily civilním soudem.

Výsledky jednotlivých procesů dosud nejsou známé. Mezitím už byla trojice oddílů z Valašska, Slezska a Hané oficiálně odsunuta do nižšího (extraligového) poschodí. Mělo by v něm působit čtrnáct „nájemníků“, kteří se v základní části potkají šestikolově každý s každým. Po 36 zápasech postoupí první čtyři týmy z obou divizí do čtvrtfinále play off. Bude se hrát křížem, takže první ze Západu vyzve čtvrtého z Východu. Právo postupu bude mít jen absolutní vítěz, o stupínek níž se odporoučí družstvo s nejmenší výsledkovou úspěšností. Hracími dny budou pátek a neděle.
Mladé Draky ze Šumperka povede Petr Rutar, jenž ve funkci hlavního kouče vystřídal Radka Kučeru. Ten se místo něj ujal extraligových dorostenců. Žlutomodří si velkou premiéru odkroutí 13. září, kdy v domácím prostředí přivítají silný Havířov.

OBSAZENÍ DO SKUPIN

VÝCHOD: Šumperk, Vsetín, Havířov, Přerov, Žďár n. S., Poruba, Warriors Brno.
ZÁPAD: Havlíčkův Brod, Ústí n. L., Písek, Kralupy, Kobra Praha, Litomyšl, Pardubice B.

LOS PRVNÍCH KOL

PÁTEK 13. ZÁŘÍ: Šumperk – Havířov, Havlíčkův Brod – Kralupy, Pardubice B – Kobra Praha, Písek – Litomyšl, Žďár – Warriors Brno, Poruba – Přerov.
NEDĚLE 15. ZÁŘÍ: Warriors Brno – Šumperk, Ústí – Havlíčkův Brod, Kralupy – Písek, Litomyšl – Pardubice B, Vsetín – Žďár, Havířov – Poruba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.