SPORT

Draci jsou v zajímavé klubové společnosti, extraligu mají začít proti silnému Havířovu

26. června 2019, 11:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Draci jsou v zajímavé klubové společnosti, extraligu mají začít proti silnému Havířovu Šumperk – Do zajímavé společnosti se dostali hokejisté Šumperka. V nově vytvořené extralize juniorů budou čelit protivníkům z celé republiky, přičemž mezi největší favority patří Vsetín, Havířov a Přerov.

Nad druhou nejvyšší soutěží bude čnít prestižnější liga akademií. Zmíněné moravské kluby musely honosnější patro vyklidit i přes skutečnost, že v minulé sezóně mezi elitou obstály více než dobře a nepotkal je sestupový osud. Na základě toho podaly podnět ke svazové arbitráži a pohrozily civilním soudem.

Výsledky jednotlivých procesů dosud nejsou známé. Mezitím už byla trojice oddílů z Valašska, Slezska a Hané oficiálně odsunuta do nižšího (extraligového) poschodí. Mělo by v něm působit čtrnáct „nájemníků“, kteří se v základní části potkají šestikolově každý s každým. Po 36 zápasech postoupí první čtyři týmy z obou divizí do čtvrtfinále play off. Bude se hrát křížem, takže první ze Západu vyzve čtvrtého z Východu. Právo postupu bude mít jen absolutní vítěz, o stupínek níž se odporoučí družstvo s nejmenší výsledkovou úspěšností. Hracími dny budou pátek a neděle.
Mladé Draky ze Šumperka povede Petr Rutar, jenž ve funkci hlavního kouče vystřídal Radka Kučeru. Ten se místo něj ujal extraligových dorostenců. Žlutomodří si velkou premiéru odkroutí 13. září, kdy v domácím prostředí přivítají silný Havířov.

OBSAZENÍ DO SKUPIN

VÝCHOD: Šumperk, Vsetín, Havířov, Přerov, Žďár n. S., Poruba, Warriors Brno.
ZÁPAD: Havlíčkův Brod, Ústí n. L., Písek, Kralupy, Kobra Praha, Litomyšl, Pardubice B.

LOS PRVNÍCH KOL

PÁTEK 13. ZÁŘÍ: Šumperk – Havířov, Havlíčkův Brod – Kralupy, Pardubice B – Kobra Praha, Písek – Litomyšl, Žďár – Warriors Brno, Poruba – Přerov.
NEDĚLE 15. ZÁŘÍ: Warriors Brno – Šumperk, Ústí – Havlíčkův Brod, Kralupy – Písek, Litomyšl – Pardubice B, Vsetín – Žďár, Havířov – Poruba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.