SPORT

Draci jsou takřka zachráněni

3. března 2012, 20:30, téma FOTBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté porazili v přímém souboji o záchranu Beroun, na který mají v závěru soutěže náskok již čtrnáct bodů.
 Úvod utkání se nesl v rozpačitém duchu. Spíše taktická bitva bez větších šancí, ale také se spoustou nepřesností. Od 9. minuty však začaly padat góly, kterých bylo opravdu dost. Zpočátku padaly všechny v přesilovce Šumperka. Nejprve propálil vše, včetně Kareše, Holík a Draci vedli. Poté ten samý hráč našel před brankou Sedláka, jenž krásnou tečí zdvojnásobil vedení domácích.
V 19. minutě hráli svěřenci Radka Kučery znovu v početní výhodě, ale za svými zády zapomněli Žálčíka a bylo sníženo. Další faul Medvědů, další gól, tentokrát do branky hostů. Hlinka pět sekund před koncem vrátil Drakům dvoubrankové vedení. 
Před polovinou utkání se historie opakovala. Hosté hráli ve třech, a přesto dokázali skórovat, znovu zásluhou šumperského odchovance Žálčíka, jednoznačně nejlepšího muže Berouna. Neutekla však ani minuta a Plášek po krásném pasu od Hlinky znovu uklidnil domácí fanoušky. Ve 33. minutě navíc ujel Červenka a bylo to 5:2. Ještě před přestávkou však Draci darovali soupeři jiskřičku naděje, když místo vyhození přišli ve svém pásmu o kotouč, jenž dostal do branky Švagrovský.
V závěrečné dvacetiminutovce domácí znervózněli, zatímco Medvědi se tlačili do útoku. Po obkroužení domácí klece se prosadil Forman a za stavu 5:4 bylo vše otevřené. První pětka Draků, jež odehrála vynikající zápas, však znovu zaúřadovala. Holík poslal dlouhou přihrávku na Meluzína, ten sklepnul puk na Pláška a bylo rozhodnuto - 6:4. V závěru ještě pojistil vítězství Šumperka do prázdné branky Marek Haas.
Draci tak přehráli Beroun i přes komplikace v závěru zcela jasně 7:4, po většinu utkání se totiž hrálo podle šumperských not. Tým kolem kapitána Holíka je tak v první lize s největší pravděpodobností zachráněn.

Salith Šumperk - HC Berounští Medvědi  7:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.3.2012 16:09
Titulek: moravska pakaz
Autor: prazak
64
123
at jdou do prdele
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.