Draci jsou takřka zachráněni

3. března 2012, 20:30, téma FOTBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté porazili v přímém souboji o záchranu Beroun, na který mají v závěru soutěže náskok již čtrnáct bodů.
 Úvod utkání se nesl v rozpačitém duchu. Spíše taktická bitva bez větších šancí, ale také se spoustou nepřesností. Od 9. minuty však začaly padat góly, kterých bylo opravdu dost. Zpočátku padaly všechny v přesilovce Šumperka. Nejprve propálil vše, včetně Kareše, Holík a Draci vedli. Poté ten samý hráč našel před brankou Sedláka, jenž krásnou tečí zdvojnásobil vedení domácích.
V 19. minutě hráli svěřenci Radka Kučery znovu v početní výhodě, ale za svými zády zapomněli Žálčíka a bylo sníženo. Další faul Medvědů, další gól, tentokrát do branky hostů. Hlinka pět sekund před koncem vrátil Drakům dvoubrankové vedení.
Před polovinou utkání se historie opakovala. Hosté hráli ve třech, a přesto dokázali skórovat, znovu zásluhou šumperského odchovance Žálčíka, jednoznačně nejlepšího muže Berouna. Neutekla však ani minuta a Plášek po krásném pasu od Hlinky znovu uklidnil domácí fanoušky. Ve 33. minutě navíc ujel Červenka a bylo to 5:2. Ještě před přestávkou však Draci darovali soupeři jiskřičku naděje, když místo vyhození přišli ve svém pásmu o kotouč, jenž dostal do branky Švagrovský.
V závěrečné dvacetiminutovce domácí znervózněli, zatímco Medvědi se tlačili do útoku. Po obkroužení domácí klece se prosadil Forman a za stavu 5:4 bylo vše otevřené. První pětka Draků, jež odehrála vynikající zápas, však znovu zaúřadovala. Holík poslal dlouhou přihrávku na Meluzína, ten sklepnul puk na Pláška a bylo rozhodnuto - 6:4. V závěru ještě pojistil vítězství Šumperka do prázdné branky Marek Haas.
Draci tak přehráli Beroun i přes komplikace v závěru zcela jasně 7:4, po většinu utkání se totiž hrálo podle šumperských not. Tým kolem kapitána Holíka je tak v první lize s největší pravděpodobností zachráněn.

Salith Šumperk - HC Berounští Medvědi  7:4

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).