SPORT

Draci jsou jednou nohou v první lize

26. března 2011, 22:20, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Také Písek pocítil odhodlání a bojovnost Draků ve třetí třetině.
 Hosté z Písku začali utkání, ve kterém museli zvítězit aby i udrželi naději, dobře a zezačátku nedopustili větší tlak Šumperku. Naopak hned v první přesilové hře při vyloučení Drtila skóroval po krásné křížné přihrávce od Pšurného Dragoun. Draci se chvíli hledali, ale poté nejprve Hulva sám před Jágrem trefil tyč a zanedlouho krásnou kombinací vybídli Meluzína k vyrovnání Brunec s Holíkem - 1:1.
Ve druhé části pak hosté projevili veliké zkušenosti a po ustátí počátečních náznaků Draků hru rozkouskovali, hráli chytře a domácí znervózněli. Svěřenci Radka Kučery se nemohli dostat přes střední pásmo a naopak sami se často nacházeli v hlubokém útlumu a Štůrala hasil co mohl. Bohužel, na Ferebauerovu jedovku již nedosáhl a hosté vedli. V 37. minutě navíc Polodna prokázal veliký důraz před brankou a bylo to o dvě branky.
Šumperská neporazitelnost se v tu chvíli otřásala, leč Draci za obrovské podpory freneticky fandících příznivců zahájili ve třetí části velký obrat. Hned v úvodu byl faulován Novosad a Sedlák od modré čáry tahem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Od této chvíle hráli Draci jako z partesu, nadšeně se vrhali do útoku a hráči Písku nestíhali. Ve 46. minutě se protlačil až do bekendového blafáku Haas a vyrovnal, aby za chvíli poprvé v utkání strhl vedení na stranu Šumperka Vrdlovec po nádherné akci Sedláka. Třetí gól v rozmezí tří minut navíc přidal Velecký po samostatném úniku, když překonal již vystřídavšího Mazance. V samém závěru ještě pojistil výhru Šumperka střelou do prázdné branky Aleš Holík.
Draci tak stále na domácím ledě nenašli přemožitele. Písek získal definitivu sestupu, naopak Draci první ligu ještě jistou nemají, avšak nyní velmi silně zabušili na její vrata. O něco moudřejší budeme po pondělním utkání v Jindřichově Hradci.

Salith Šumperk - IHC Písek  6:3
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.