SPORT

Draci již nejsou poslední

30. prosince 2009, 21:18, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Na poslední místo odsunuli šumperští hokejisté celek Havířova.
Draci ve středu zdolali Chrudim v prodloužení 5:4, ale i přes posun na předposlední příčku to byl pro Šumperk ztrátový večer. Tábor i Kadaň totiž doma nezaváhaly a ztráta na záchranu tak nyní činí již deset bodů, což se bude těžko dohánět, ale ztraceno pořád ještě nic není. Domácí zasluhují pochvalu za bojovnost, ale i díky smůle Chrudim nepřehráli.

Ta se prezentovala velmi špatným hokejem, nicméně Draci hostům místy zdatně sekundovali. Utkání začal lépe Šumperk, jenž nastoupil i s novou posilou, Davidem Moravcem, a vytvořil si velký tlak hned zkraje zápasu. Jako blesk z čistého nebe pak působila úvodní trefa z hole chrudimského Kauta při přesilovce domácích. Stejně bleskově však bylo vyrovnáno. Antonovič našel před brankou Moravce a ten se uvedl šumperským fandům pěknou brankou - 1:1.

Ve druhé třetině se Draci dostali do vedení. Nahození Chatrnúcha propadlo až za záda překvapeného Koutského - 2:1. Pak však přišly chvíle hrůzy pro Šumperk. Velké chyby nejprve při vyhození kotouče ze třetiny a poté přečíslení Chrudimi ztrestali Radil, respektive Semorád a hosté vedli.

Vytoužené vyrovnání v závěrečné dvacetiminutovce vybojoval domácí kapitán Hašek, jenž se svým typickým způsobem probil přes obránce, Koutského nepřekonal, ale dojíždějící Moravec již ano a bylo to 3:3. Následoval však několikanásobný nedůraz šumperských beků, kteří hostům povolili snad pětiminutové kroužení v rozích kolem Hyláka s občasným přerušením po střelách. Vrchol pak nastal ve chvíli, kdy Sedlák s Chtrnúchem jednoznačně měli vyhodit puk ze třetiny, místo toho však o něj přišli a Zadina lehce skóroval.

Závěrečná power-play Draků však přinesla další a zasloužené vyrovnání. Praktivky všechny góly totiž ve středu večer zařídili šumperští hráči a Chrudim nehrála prakticky nic. Po boji před brankou se puk odrazil k Pekrovi a ten poněkolikáté prokázal čich na podobné situace a přehodil Koutského - 4:4.

Následující prodloužení se nehrálo ani minutu, když si kotouč přivlastnil dnes trochu opomíjený Hulva, zbavil se beka a skvěle zakončil. Šumperské tribuny propukly v jásot, ikdyž tato trefa byla de facto jen náplastí na ztrátu, jež Draci opět nabrali na nesestupové pozice.

Pozitivem je již druhý bodový zisk za sebou, avšak dnes to mělo být proti slabé Chrudimi za tři.
 

Salith Šumperk - HC Chrudim  5:4 po prod.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.