SPORT

Draci jednou nohou v druhé lize

16. února 2010, 10:15, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté svůj zápas o život nezvládli a jejich šance na setrvání v české druhé nejvyšší soutěži je čistě teoretická, prakticky však žádná.
Zápas s Chrudimí přinesl hned několik momentů, které jakoby charakterizovaly celé působení Draků v první lize.
Jednak obrovská nervozita na holích hráčů ve žlutém. Není se co divit, svěřenci trenéra Číhala hrají prakticky od listopadu pořád o bytí a nebytí. Z nervozity pramenící málo vídané hrubice obránců jako to předvedl v pondělí Sedlák, jenž propustil skákající kotouč na ujíždějícího Fořta.

Ten v 17. minutě již zvyšoval na 0:2. Předtím totiž Daneček lacině inkasoval po příklepu Zadiny. Dalším průvodním jevem v celé sezoně byla také nepříliš výhodná spolupráce s Třincem. Ten do Šumperka posílal až na pár vyjímek hráče bez motivace za tým v podhúří Jeseníků bojovat. Tak laxní a rádoby profesorský výkon, jaký předvedl v pondělí narychlo povolaný obránce Platil, byl výsměchem všem oddaným fanouškům a hráčům, kteří by za Šumperk dýchali.

Po pondělním zápase je velmi těžké si Platila, obránce s reprezentačními zkušenostmi, představit v Kontinentální hokejové lize, kde ještě tuto sezonu před odchodem do Třince působil.

Draci po mizerné první třetině zbraně sice nesložili a zásluhou rychlé akce dua Velecký - Červenka snížili, ale poté přišlo další zbytečné inkasování. Daneček, jenž si vybral poprvé v sezoně slabší den, neudržel střelu Fořta a důrazný Král dorazil puk za dezorientovaného Danečka. Dalšího snížení se zaplněný šumperský zimní stadion dočkal ve 29. minutě. Haas usměrnil Vosátkovo nahození a bylo stále o co hrát.

Bohužel, kvanta šancí zůstala nevyužita, Chrudim nepředvedla vlastně nic a z minima vytěžila maximum. Minutu před koncem dovršil šumperské trápení znovu Král, jenž zasunul puk do prázdné branky při power- play domácích.

Je to smutné, Šumperk by si první ligu zasloužil více než mnoho jiných prvoligových měst, ale realita je jiná. V pondělí zvítězila jednoduchost Východočechů nad toporným tlakem Draků, které již od druhé ligy zachrání leda zázrak.
 

Salith Šumperk - HC Chrudim  2:4


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.