SPORT

Draci jednou nohou v druhé lize

16. února 2010, 10:15, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté svůj zápas o život nezvládli a jejich šance na setrvání v české druhé nejvyšší soutěži je čistě teoretická, prakticky však žádná.
Zápas s Chrudimí přinesl hned několik momentů, které jakoby charakterizovaly celé působení Draků v první lize.
Jednak obrovská nervozita na holích hráčů ve žlutém. Není se co divit, svěřenci trenéra Číhala hrají prakticky od listopadu pořád o bytí a nebytí. Z nervozity pramenící málo vídané hrubice obránců jako to předvedl v pondělí Sedlák, jenž propustil skákající kotouč na ujíždějícího Fořta.

Ten v 17. minutě již zvyšoval na 0:2. Předtím totiž Daneček lacině inkasoval po příklepu Zadiny. Dalším průvodním jevem v celé sezoně byla také nepříliš výhodná spolupráce s Třincem. Ten do Šumperka posílal až na pár vyjímek hráče bez motivace za tým v podhúří Jeseníků bojovat. Tak laxní a rádoby profesorský výkon, jaký předvedl v pondělí narychlo povolaný obránce Platil, byl výsměchem všem oddaným fanouškům a hráčům, kteří by za Šumperk dýchali.

Po pondělním zápase je velmi těžké si Platila, obránce s reprezentačními zkušenostmi, představit v Kontinentální hokejové lize, kde ještě tuto sezonu před odchodem do Třince působil.

Draci po mizerné první třetině zbraně sice nesložili a zásluhou rychlé akce dua Velecký - Červenka snížili, ale poté přišlo další zbytečné inkasování. Daneček, jenž si vybral poprvé v sezoně slabší den, neudržel střelu Fořta a důrazný Král dorazil puk za dezorientovaného Danečka. Dalšího snížení se zaplněný šumperský zimní stadion dočkal ve 29. minutě. Haas usměrnil Vosátkovo nahození a bylo stále o co hrát.

Bohužel, kvanta šancí zůstala nevyužita, Chrudim nepředvedla vlastně nic a z minima vytěžila maximum. Minutu před koncem dovršil šumperské trápení znovu Král, jenž zasunul puk do prázdné branky při power- play domácích.

Je to smutné, Šumperk by si první ligu zasloužil více než mnoho jiných prvoligových měst, ale realita je jiná. V pondělí zvítězila jednoduchost Východočechů nad toporným tlakem Draků, které již od druhé ligy zachrání leda zázrak.
 

Salith Šumperk - HC Chrudim  2:4


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.